Bodovi ohrabrenja (video)

Požega – Sloga je prekinula niz od 6 utakmica bez pobede jer je u 11. kolu uspela da minimalnim rezultatom 1:0 savlada borbenu Šumadiju 1903.

sloga-sumadija1903 1Kriza rezultata je bila vidljiva još od utakmice protiv Mačve, što se nastvilo u narednim kolima, a kulminiralo je porazom u Kupu od gradskog rivala, člana Zlatiborskog okruga Ariljske rampe. Crveni alarm je upaljen i utakmica protiv kragujevačke Šumadije 1903 je dosta toga mogla da donose, ali i da odnese. Jovan Nikitović je pokušao da razmrda ekipu novim imenima i dodeljivanjem drugih uloga nekim igračima. U ekipi nije bilo Arsića i Ratkovića pa je Sloga igrala u sastavu: Rumenić, Filipović, Radovanović, Nikolić, Ćendić, Grujičić (Vukajlović 46′), Avramović, Vasiljević, Vukašinović (Leposavić 65′), Terzić (Đokić 85′) i Plazinić. Šumadija 1903: Nastić, Beloica, Knežević, Ljujić, Milosavljević, Jovanović, Smajović (Bubanja 70′), Todorović (Matanović 54′), Grujičić, Đuričić, Simić (Kostadinović 80′). Sudio je Dragan Nikolić iz Požarevca sa pomoćnicima Ljubišom Borisavljevićem iz Ivanjice i Slobodanom Đorđevićem iz Smedereva. 350 gledalaca je videlo tvrd meč, u kojem je domaćin igrao sa dosta grča zbog važnosti utakmice, a gosti sa više igrača na svojoj polovini oslonjeni na brze kontranapade. Prvih 45 minuta donelo je „mršav“ fudbala bez prevelikih uzbuđenja, a Sloga je samo tri puta pokušala da zapreti. Plazinić je u 13. minutu šutirao glavom posle kornera, zamalo neprecizno, da bi u 25. oduzeo loptu na sredini terena i krenuo ka protivničkom šesnaestrecu. Učinilo se da je bolja opcija igranje jedan na jedan ali se napadač plavih ipak odlučio za asistenciju prema Avramoviću, što nije rezultiralo promenom rezultata. Poslednji pokušaj beležimo u 38.minutu kada je šutirao Vasiljević, preko gola.

Na poluvremenu je Nikitović u svlačionici ostavio Grujičića a umesto njega na teren je ušao Vukajlović. Igrač bogatog igračkog iskustva, sa dosta znanja ali i manjkom volje za treniranjem što se videlo u 48.minutu kada ga je proigrao Terzić a on kasni za korak i propušta priliku da dođe u poziciju jedan na jedan sa protivničkim golmanom. Sloga nije imala sreće kada je Vukašinović u istom minutu pogodio stativu a u nastavku akcije nije bio precizan ni najbolji akter u redovima Sloge, Plazinić. Samo dva minuta kasnije mlađani Terzić je odlično šutirao a Nastić i prečka su sprečili da ta lopta završi u mreži. Igrao se 51.minut kada je Milosavljević oštro startovao nad Vukašinovićem, a Nikolić pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Vukajlović, namestio loptu na „kreč“, raspalio po sredini gola. Raspoloženi Nastić pogodio je gde da se baci i sprečio Slogu da dođe do toliko željenog vođstva. Zbunjeni Vukajlović nije uspeo ni odbitak da pošalje u gol, pa je ostalo 0:0. Ceh promašajima Sloga je mogla da plati u 56.minutu kada je Đuričić imao lepu priliku ali je očajno šutirao. Trenutak odluke dogodio se u 80.minuut. Plazinić se nije mnogo dvoumio, šutirao je sa 20-tak metara, lopta je nezgodno odskočila ispred Nastića i od stative se odbila u mrežu gostiju. Do kraja utakmice gosti su imali još jednu priliku kada je rezervista Matanović šutirao glavom preko gola.

Tabela pokazuje da će ove godine takmičenje u srpskoj ligi Zapad biti više nego teško. Razlika između poslednjeplasirane Šumadije 1903 (9 bodova) i osme Sloge je samo 4 boda. Jedna pobeda gura ka sredini dok poraz vuče ka dnu tabele. Ova pobeda može dosta da znači na samopuzdanju koje je poljuljano lošim rezultatima ali Sloga sigurno ima mnogo veći kvalitet nego što trenutno stanje pokazuje. U sledećem kolu Sloga gostuje u Kučevu domaćem Zviždu.