Bod po meri Proletera (VIDEO)

IVANJICA – Podela bodova u Ivanjici je po meri ekipa koje su konkurenti za opstanak, ali za razliku od Javor Matisa oni ne znaju za neuspeh, pa će borba za opstanak biti aktuelna do poslednjeg kola.

Javor Matis i Proleter su podelili bodove u utakmici koja je bila od velikog značaja i za jedne i za druge. Opstanak traže i Ivanjičani i Novosađani a na kraju su u ne baš miroljubivoj utakmici podelili plen, sa malim brojem prilika za postizanje gola, ali je svih 90 minuta prštalo od duela i želje za pobedom.  Sekula Rašiovan je izveo ekipu u sastavu: Vasiljević, Milošević, Jovanović (ž), Ilić (Tomović 82’), Leandro, Bašanović, Mitrović, Knežević (Živojinović 85’), Pejić, Kovačević (ž) i Mirosavljev (Ivanović 90’). Igor bondžulić nije imao problema oko sastava tima pa je njegova ekipa izgledala ovako: Lazović, Nikolić, Pavišić, Ostojić, Jevremović, Dukure, Tričković (ž), Maričić (Balabanović 61’), Tanko (Rušević 81’), Luković i Ilić (ž). Miloš Milanović iz Ćuprije je bio glavni sudija a pomagali su mu Jovan Grujić iz Niša i Miloje Milićević iz Prokuplja.

Prvu priliku na utakmici imao je Dukure kada je pokušao udarcem sa 16 metara a lopta odlazi pored gola. Uzvratili su gosti u 10.minutu. Posle centaršuta sa leve strane lopta ide pravo na glavu Mirosavljevu a lopta posle njegovog udarca ide daleko pored gola. Ostaje utisak da je morao bolje. Nije Javor Matis ostao dužan pa u  11. gledamo odličnu prilika za domaće. Tričković je poslao loptu na drugu stativu gde je Tanko šutirao glavom ali pravo u Vasiljevića koji posle popravnog otklanja opasnost ispred svog gola. Javor Matis dolazi do prednosti u 21. minutu. Odlična akcija domaćih. Brzo je lopta išla od igrača do igrača da bi na kraju došla na desnu stranu do Nikolića. Usledio je jak i precizan centaršut pravo na nogu Ilića koji sa dva metra sa lakoćom pogađa mrežu Proletera za toliko željeno vođstvo. Mogao je Proleter do izjednačenja odmah po polasku sa centra. Mitrović je dobio loptu u šesnaestercu domaćih, malo se dvoumio što je bilo dovoljno da ga odbrambeni igrači stignu i izblokiraju njegov pokušaj.

Proleter je od starta drugog poluvremena krenuo na sve ili ništa i to im se isplatilo već u 51. minutu. Ubačena je lopta sa desne strane, na nju je krenuo Lazović ali plašljivo kako golman ne treba da radi. Nije uhvatio loptu već je samo spustio na nogu Kneževića kojem nije bilo teško da svoju ekipu dovede do izjednačenja. Nakon toga se igralo uglavnom između dva šesnaesterca da bi u 81. posle serije kornera veoma blizu postizanja gola bio Ostojić ali je za malo neprecizan. Milanović je u 90. minutu dosudio slobodan udarac na nešto malo više od 25 metara od gola Javor Matisa. Loptu je nametio Jovanović i veoma jako i precizno pogodio okvir gola ali i dobro postavljenog Lazovića.  Na kraju je ostalo nerešeno 1:1 za nastavak brige koja bi, i da je domaćin pobedio, bila prisutna do kraja prvenstva.

Očigledno je da je na igračima Javor Matisa ogroman pritisak. Nije lako kada igrate svaku  utakmicu na žilet i svaki bod je od presudnog značaja. Do kraja je ostalo još tri kola u kojima će Javor Matis tražiti bodove spasa. Neće biti nimalo lako zbog čudnih dešavanja u režiji ekipa koje iz kola u kola ne znaju za neuspeh. Kako reče Bondžulić ima još devet bodova do kraja i treba se uzdati u sebe i pokušati sve što je u sportskom duhu kako bi se ostvario opstanak u Super ligi.