Bertolini u četvrtak u Užicu

Šef Odeljenja za saradnju delegacije Evropske unije u Srbiji Nikola Bertolini posetiće danas i u četvrtak, 3. avgusta Šabac, Ljuboviju, Užice i Kraljevo i obići projekte koje ove lokalne samouprave sprovode uz podršku EU kako bi unapredile kvalitet života građana.

foto.zoomue

Tokom drugog dana posete, Bertolini će u Užicu sa gradonačelnicom Jelenom Raković Radivojević obići radove na rekonstrukciji dispanzera za plućne bolesti i tuberkulozu koji se realizuju uz podršku EU, od skoro 180.000 evra.

Sastanku sa Bertolinijem u Užicu prisustvovaće predstavnici organizacija Asocijacija Duga iz Šapca, Forum žena Prijepolje iz Prijepolja, Forum civilne akcije (FORCA) iz Požege, Užički centar za ljudska prava i demokratiju, LIBERGRAF iz Užica, Užički centar za prava deteta i Beogradska otvorene škola (BOŠ) iz Beograda. Ključne teme o kojima će biti diskutovano su situacija u zapadnoj Srbiji, mogućnosti i izazovi sa kojima se organizacije civilnog društva suočavaju u svom radu, kao i koje su konkretne preporuke za proces planiranja budućih EU programa u Srbiji.

You may also like...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.