Atletičari Mladost nižu uspehe

BEOGRAD – Nina Radić iz Užica pobednica 19.“Dunavskog polumaratona“ u Apatinu a Stenli Kipruto treći u Kruševcu i Beogradu.

Sa ciljem u Banji „Junaković“ završen je 19.“Dunavski polumaraton“ koji tradicionalno već dve decenije uz podršku lokalne samouprave organizuje AK „Apatin“.Nastupilo je 340 takmičara iz Madjarske,Hrvatske,Slovenije,BiH, Engleske i Srbije .U ženskoj konkurenciji prva na cilj je stigla Nina Radić atletičarka AK“Mladost“ iz Užica koja je svoj lični rekord 1.32.28. ostvarila upravo na ovoj stazi 2012.godine.
Kenijski atletičar, član Ak Mladost iz Užica, osvojio je treće mesto na Krosu RTS-a koji je održan u Kruševcu, U istoj trci Miloš Mitrović zauzeo je peto mesto. Iako još uvek junior Miloš  je trčao sa seniorima, jer je trka u Kruševcu, bila izborna za sastav reprenzentacije Srbije, za Prvenstvo Balkana u krosu koje će se održati 8.novembra u Istanbulu. S obzirom da je iza sebe sa velikom prednošću ostavio sve srpske juniore, on je automatski ostvario plasman za učešće na Balkanijadi.
U nedelju na Tradicionalnoj uličnoj trci , koja se održava povodom dana oslobođenja Beograda, u trci seniora. Stenli Kipruto, zauzeo je treće mesto.

olivera jevticNarednog vikenda u Podgorici se održava tradicionalni „Podgorički maraton. Očekuje se učešće i naše najbolje maratonke, Olivere Jevtić. Ona će pokušati da posle pobede na „Zagrebačkom maratonu“ osvoji i Podgoricu.