Zlato Aleksandra Radišića na Svetskom kupu

Na Svetskom kupu u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom, koji je održan u italijanskom Linjanu, naša reprezentacija osvojila je tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu medalju.

Jedno od najsjajnijih odličja, našoj zemlji je doneo i Čajetinac, Aleksandar Radišić. On i Goran Perlić u finalu klase T-2 savladali su Poljsku sa 3:2.

U konkurenciji timova, naša reprezentacija osvojila je još po jednu zlatnu i srebrnu medalju- ženska reprezentacija u sastavu: Borislava Perić Ranković, Nada Matić i Zorica Popadić, osvojila je prvo mesto pobedom nad Britansko-Švedskim parom sa 3:2, dok su stonoteniseri Mitar Palikuća i Budimir Malešić osvojili srebro, pobedom nad Hrvatskom od 3:1.

U pojedinačnoj konkurenciji osvojene su još tri medalje- Borislava Perić Ranković (zlato), Mirat Palikuća (srebro) i Nada Matić (bronza)

Osim ovih trofeja zabeležena su i dva plasmana u četvrtfinale: Zorica Popadić (klasa T-4) i Goran Perlić (klasa T2).