Zlatiboru pripao derbi (VIDEO)

ZLATIBOR – Fudbaleri Zlatibora pobedili su Inđiju u derbiju 13. kola Prve lige Srbije rezultatom 1:0 i došli na prvo mesto tabele. Meč vodeće dve ekipe u takmičenju rešen je u sedmom minutu golom Dejana Vidića.

Lider prvenstva nije došao na Zlatibor da se brani, ali su fudbaleri Zlatibora  postigla gol na vreme, i disciplinovanom igrom u defanzivi sačuvala prednost.

Zlatibor je poveo u sedmom minutu posle prve ozbiljnije pretnje. Vujić se dobro izborio da centrira iz ugla sa desne strane, iako akcija nije obećavala, a Vidić se najbolje snašao pored čuvara za svoj deveti gol u sezoni. U nastavku su domaći prepustili posed lopte Inđiji, kojoj je falilo preciznosti u završnici da stvori ozbiljnije šanse. Zlatibor je pretio iz kontri, ali bez udarca u okvir gola.

Na početku drugog poluvremena Zlatibor opet preti, Vidić se sam izborio za šansu posle duge lopte, izdržao nekoliko duela, i uposlio Petrovića koji bez bloka šutira, ali pogađa stativu. Tim iz Srema je pojačao inicijativu u finišu, Čajetinci su čekali šansu iz kontre, ali nije bilo golova do kraja.

Za zeleno – bele je ovo bio prvi poraz na gostivanjima u sezoni i sada su na drugom mestu sa 29 bodova, dok Zlatibor ima 31 bod. Treći sa 28 je Javor koji je u  derbiju pobedio Sinđelić sa 1:0 i prestigao ga na tabeli.

U sledećem 14. kolu, u sredu 31. oktobra, od 13.30. Zlatibor dočekuje  ekipu iz Ivanjice.