Zlatibor-Napredak 62:69 (17:21,14:21,16:13,15:14)

ČAJETINA-U 11. kolu druge lige  Zlatibor je poražen na svom terenu od ekipe Napretka iz Aleksinca.Ovo je čak četvrti poraz Čajetinaca pred svojim navijačima.

kosarka zlatibor

Posle pobede u Užicu očekivala se  dobra igra i nastavak serije pobeda, međutim već sam početak susreta nagovestio je i konačan ishod.Prvih sedam šuteva upućenih ka košu gostiju domaći igrači su promašili i izabranici Boška Đokića  su stekli prednost koju su znalački sačuvali do kraja.Na četiri minuta    do poluvremena bilo je nerešeno 27:27 a onda je Napredak napravio seriju od 12:2 i na odmor se otišlo sa 11 poena prednosti za goste.
Sjajno su navijači bodrili košarkaše Zlatibora i verovali da je preokret ipak moguć.U trećoj četvrtini izabranici Predraga Jaćimovića došli su na samo dva poena zaostatka (44:46), ali je opet finiš perioda pripao gostima i pred poslednjih deset minuta Aleksinčani su vodili sa 55:47.Primali su košarkaši Zlatibora poene iz napada za koga su gosti imali samo jedan sekund i trojku uz zvuk sirene za kraj napada.Ipak na minut i osam sekundi do kraja Tmušić je propustio priliku da realizuje zicer i smanji na 64:62, što je i bio kraj nadanjima u preokret.
Zlatibor je ponovo jako slabo šutirao za tri poena(samo 15% u odnosu na 38% gostiju), a i šut za dva poena  bolje su realizovali gosti(56% prema Zlatiborovih 46).Kod Čajetinaca Marić sa 17 i Đokić sa 16 poena bili su raspoloženiji od ostalih, a kod gostiju najbolji su bili Pavlović sa 20, Cvetković sa 17 i Miladinović sa 14 poena.
Zlatibor u narednom kolu gostuje ekipi Beka u Beogradu i ta utakmica je jako bitna za obe ekipe.

Sportska dvorana KSC Čajetina. Gledalaca:500    Sudije :Savić,Svrkota,Dojčinović
Zlatibor: Tmušić 4, Peković 2, Radović, Numanović 2, Vasić 11, Petronijević, Majstorović, Đuričić,Smolović 8, Marić 17,Đokić 16
Napredak :Stanisavljević 5, Pavlović 20,Anđelković1, Uzelac  2, Jusić, Miladinović 14, Mojsilović 5, Lazarević, Milenković, Ilić 5, Cvetković 17,Trailović