Zlataru bod spasa u Prijepolju (video)

PRIJEPOLJE – U dvadeset petom kolu Zone Drina fudbaleri „Polimlja“ realizirali su na svom stadionu protiv „Zlatara“ iz Nove Varoši. Meč je završen rezultatom 1:1. Domaći su poveli u 17-om minutu autogolim Aničića, dok je strelac za „Zlatar“ bio Gordić u 52-om minutu.

Drugi put ovog proleća fudbaleri „Polimlja“ nisu uspeli da stignu do celog plena na svom terenu. Po izuzetno dobrim uslovima za igru, uz prisustvo blizu hiljadu navijača izabranici trenera Čančarevića pružili su možda i najbleđu partiju na domaćem terenu u prolećnom delu prvenstva, što je olakšalo komšijama iz Nove Varoši da dođu do boda, koji će im pomoći u borbi za opstanak u ovom rangu takmičenja. Iako uvodni deo meča nije nagoveštavao da će „Zlatar“ otkinuti bod, „Polimlje“ je do prednosti stiglo u 17-om minutu, kada je odlično po desnoj strani prošao Stranjaković i uputio centaršut na koji nespretno reaguje defanzivac gostiju Aničić i loptu šalje u svoju mrežu za vođstvo „Polimlja“. Gosti do izjednačenja stužu iz prekida, kada je u 52-om minutu slobodan udarac odlično izveo Milan Gordić, za ispostavilo se konačnih 1:1.

Posle ovog kola „Polimlje“ se nalazi na osmoj poziciji tabele Zone Drina sa 31 osvojenim bodom sa 8 bodova manje od lidera na tabeli pribojskog „FAP-a“, koji se posle ovog kola osamostalio na liderskoj poziciji sa 39 bodova.
U narednom kolu „Polimlje“ gostuje ekipi „Osečine“, a meč se igra naredne nedelje od 17h.