Za početak – pobeda (video)

POŽEGA – U premijernoj utakmici prolećenog dela prvenstva Sloga je na svom terenu savladala Šumadiju iz Aranđelovca rezultatom 1:0 i tako probila led na samom startu.

sloga-sumadija a1Izuzetno tvrda utakmica na odličnom terenu u Požegi gde 300 gledalaca nije moglo da uživa u lepršavoj igri, brojnim prilikama i golovima. Sloga u dosta izmenjenom sastavu u odnosu na jesenji deo prvenstva pa se Nikitoivć opredelio za sastav: Rumenić, Ćendić, Diković (Nikolić 70′), Filipović, Radovanović, Savić (Leković 59′), Božić, Radosavljević (Lakićević 74′), Jovanović, Ćirović i Plazinić. Trener Šumadije Nebojša Ješić odredio je ekipu: Nićiforović, Matijašević (Karadinobić 52′), Mihailović, Matić, Dunđerović, Marjanović, Pavlović, Krstović (Antonijević 59′), Božović, Milojević i Spasić. Dragan Nikolić iz Požarevca je bio glavni sudija a pomagali su mu Ivan ilić iz Petrovca i Miloš Živanović iz Kostolca.
Prvih 45 minuta je bilo mnogo sadržajnije i bolje iako je gol odluke pao u nastavku. Gosti su prvi zapretili posle kornera u 5.minutu. Lopta je preletela sve igrače i došla do Matijaševića koji je lukavo šutirao a Rumenić dobro interveniše. Samo minut kasnije Plazinić pokazuje koliko mu je malo poterbno da bude opasan po protivničke golmane. Dobio je loptu od najboljeg pojedinca današnjeg meča Ćirovića i kada je ušao u šesnaesterac usledio je odličan udarac a lopta se od stative odibla u gol aut. Posle slobodnog udarca Savića, Ćirović u 7.minutu pogađa spoljni deo mreže a stiče se utisak da je mogao i preciznije da šutira. Sloga je mogla do vođstva u 10.minutu. Lopta je preko Plazinića došla ispred gola Šumadije, Ćirović ne stiže do nje ali je zato tu Radosavljević. Imao je čistu situaciju pred sobom ali je dizvolio Matijaševiću da ga spreči u tome da se upiše u listu strelaca. Pokušao je Ćirović sa 20-tak metara u 20.minut kada je bio neprecizan a ove promašaje mogao je da kazni Krstović u 23.minutu. Pogrešio je Savić, uvalivši kosku svojoj odbrani, a Pavlović u želji da šutira stvara stopostotnu priliku za Krstovića što ovaj ne koristi jer je Rumenić odlično intervenisao. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imao je Diković u 30.minutu Izveden je korner sa desne strane a mlađani Diković ne udara loptu kako treba i ona završava u gol autu. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Na samom startu drugog poluvremena Sloga dolazi do prednosti. Trajala je ta akcija domaćih, da bi lopta na kraju došla do Radovanovića koji centrira u u peterac gostiju sve to lepo prati Ćirović, koristi loše istrčavanje Nićiforovića i dovodi Slogu do zasluženog vođstva u 47.minutu. Svi oni koji su pomilsili da će posle ovog gola videti bolji fudbal grno su se prevarili. Tempo igre je opao, bilo je previše seckanja igre od strane sudije Nikolića pa su uzbuđenja bila prava retkost. Igrao se 74.minut kada je Jovanović iz slobodnog udarca odlično centrirao, a Filipović loše zahvatio loptu glavom tako da nije bilo opasnosti po Nićiforovića. Isto je reagovao i Božić u 83.minutu kada nije ni došao do lopte, a bio je u odličnoj prilici da se upiše u strelce. Gosti su možda mogli nešto više u 85.minutu ali je Božović bio spor za loptu koja dolazi sa desne strane a potom je Ćendić panično izbacuje u korner ispred Antonijevića.
Veoma važna tri boda za Požežane, koji se ovom pobedom primiču ekipama iz gornjeg dela tabele. Videlo se dosta promena u igri u odnosu na prolećni deo prvenstva, tako da navijači Sloge mogu očekivati mnogo bolje partije svojih fudbalera u nastavku prvenstva.