Veliki korak ka tituli (video)

UŽICE – Pet kola pre kraja prvenstva pitanje šampiona je verovatno već rešeno jer Sloboda posle pobede nad direktnim rivalom ima sedam bodova više.

Pioniri Slobode su u derbi utakmici 21. kola Zlatiborsko – Moravičkog okruga deklasirali Metalac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 5:1. Na žalost gledalaca ova utakmica je odigrana radnim dana u prepodnevnom terminu pa je svedoka blistave pobede Užičana bilo svega 30-tak. Sloboda je igrala u sastavu: Šišić, Divac, Radojević, Laketić, Krstović, Reljić, Rašković, Mitrović, Vrbić, Šopalović i Borčić.  Metalac: Žižović, Marković, Brković, Dušan Milovanović, Milivojević, Petrović, Pešović, Mirković, Veljko Milovanović, Nikolić i Milović. Sudijska trojka iz Užica Aleksa Selaković glavni, Miloš Pištalo i Uroš Šarenac pomoćni.

Stara izreka kaže – po jutru se dan poznaje ali u slučaju Metalca to nije bilo tako. Oni su prvi zapretili na utakmici, već u 10.minutu. Odbrana Slobode je bila neodlučna Milović se iznenada našao u odličnoj prilici, a završnica najboljeg strelca Metalca je bila očajna. Razlog možda treba tražiti i u tome da je ovaj dečak svim silama želeo da pomogne svojoj ekipi iako je imao visoku temperaturu. Kako je utakmica odmicala domaćin je preuzeo igru u svoje noge pa u 22.minutu beležimo dobar pokušaj Raškovića, a Žižović iz druge dolazi do te lopte. Još jednom su pokušali Milanovčani ovoga puta u 23.minutu. Pešović je lako prevario Krstovića, proigrao Milovića a centrafor Metalca ni ovoga puta nije bio precizan. Sloboda je do prednosti došla u 28.minutu. Selaković je ispoštovao prednost i nije dosudio prekšaj nad Vrbićem, lopta nastavlja svoj put do Raškovića a potom Borčić koristi neodlučnost Žižovića i Miliovjevića za vođstvo domaćih od 1:0. Kapiten Slobode, agilni Rašković naterao je Žižovića na intervenciju u 31.minutu, a minut kasnije bilo je 2:0. Mitrović je video odlično kretanje Borčića koji je bio brži od kompletne odbrane gostiju, da bi se na kraju poigrao sa njima i doneo svojoj ekipi prednost od dva gola razlike. Osokoljeni sigurnim vođstvom fudbaleri Slobode stvaraju još jednu priliku. U 36.minutu Mitrović je okrenuo na petorparcu Milivojevića ali nije uspeo da prevari Žižovića. Tračak nade za Metalac javlja se u u 37.minutu. Radojević je očajno reagovao i loptu dodao do Miletića a on do Pešovića koji sa lakoćom pretrčava Radojevića i pronalazi usamlejnog Veljka Milovanovića. Rutinska završnica sa sedam metara za 2:1. Do kraja poluvremena još dve prilike za Slobodu obe u režiji dvostrukog strelca Borčića. Prvi put šutira pravo u dobro postavljenog Žižovića a drugi put zamalo pored gola.

U nastavku je postojao samo jedan tim. Posle kornera u 42. minutu glavom je šutirao Vrbić, a odlični Rašković pokazuje da ima odličan udarac. Sa preko 25 metara je sevnula bomba, pravo u stativu. Danas nezaustavljivi Borčić još jednom je pokazao koliko je opasan. Pokušao je sve sam da bi na kraju još jednom spašavao Žižović. U 55. minutu pobeda Slobode se već nazirala. Borčić je pobegao po desnoj strani, vratio loptu u srce šesnaesterca da bi na nju natrčao Mitrović i povisio na 3:1. Isti igrač je svojim drugim golom u 64.minutu nagovestio katastrofu Metalca. Dugo se kuvalo u i oko šesnaesterca gostiju da bi Žižović loše procenio let lopte a Mitrović je lagano glavom  smešta u prazan gol. U 76. Borčić se u maniru Van Bastena oslobodio Petrovića a onda nesebično proigrao Raškovića čiji udarac završava pored gola. Konačan rezultat utakmice 5:1 postavio je njen najbolji pojedinac Borčić. Razmenio je dupli pas sa Raškovićem, došao u poziciju odakle nema greške. Priliku da poveća rezultat imao je Šopalović u poslednjem minutu utakmice a lopta još jednom pogađa stativu.

Ovom pobedom Sloboda je napravila veliki korak ka osvajanju titule jer sada ima sedam bodova više od drugoplasiranog Metalca. Sloga iz Požege je podelila bodove sa Borcem i nalazi se na trećem mestu sa 48 osvojenih bodova.