Važna pobeda protiv Radničkog (VIDEO)

UŽICE – U 16. kolu Prve lige Srbije, Sloboda  pobedom nad fudbalerima Radničkog 1923 na svom terenu od 2:0, a drugom od starta šampionata stigla je do važnih bodova u borbi za opstanak.

Strelci za užičkog prvoligaša bili su Lazović u 35. minutu igre i Obrenović u 75. minutu ove utakmice.

Užičani su poveli u 35. minutu, posle greške štopera Lazara Petrovića, čiji je pas presekao Zoran Mihailović, zatim povukao kontru i uposlio Nikolu Lazovića, koji je rutinski savladao golmana Raičevića.

Najbolju priliku za Radnički propustio u nastavku susreta imao je Andrija Ratković, koji je lobovao istrčalog golmana Koča, ali je pogodak sprečio glavom Gavrić, a lopte se potom odbila do prečke. Malo je falilo da domaći postignu autogol, ali na sreću Milana Mirića, njegova intervencija glavom završila tik pored stative.

Užičani su pitanje pobednika rešili u 75. minutu, kada je posle dva odbitka lopta došla do Nemanje Obrenovića, koji ju je sigurno sproveo u mrežu.

U narednom 17. kolu Sloboda igra derbi začelja sa ekipom Novog Pazara.