Valjevci kući pevajući (video)

POŽEGA – Sloga se porazom od Budućnost Krušika 2014 oprostila od svojih navijača.

sloga buducnostBudućnost Krušik 2014 je i dalje nepremostiva prepreka za Slogu. Oni su u premijernoj utakmici 29.kola slavili u Požegi, ubedljivo 3:0 i tako pred 300 gladalaca potvrdili kvalitet i drugo mesto na tabeli. Sloga u svojoj poslednjoj utakmici i ovom prevenstvu pred svojim gledaocima igrala u najjačem sastavu: Rumenić, Ćendić, Nikolić, Diković, Radovanović, Ristić (Jovanović 53′), Filipović, Božić (Savkov 63′), Radosavljević (Ristović 53′), Ćirović i Plazinić. Budućnost Krušik 2014 je u Požegu doputovala sa dosta kadrovskih problema pa je Obadović morao da kombinuje pa je ekipa igrala u sastavu: Vojisavljević, Pavlović, Đuketić, Stevanović, Sević (Andrić 14′), Milinković, Prokić (Đorđević 46), Čočović, Rašević, Ilić (Milošević 84′) i Popović. Utakmicu je sudila sudijska trojka Njegoš Tubić, Marina Višnjić oboje Kragujevac i Kraljevčanin Jovica Jovanović.
Današnja utakmica dva rivala, koja su za razliku od više od pola lige rešila pitanje opstanka trebala je da obiluje prilikama i dobrim fudbalom. Sloga je od samog početka utakmice nametnula svoj ritam, držala loptu u svom posedu ali su se gosti veoma dobro snalazili na svakom delu terena i tako onemogućavali bilo kakvu priliku pred svojim golom. Igra Sloge je bila takva da su oko šesnaesterca obilazili kao mače oko vruće kaše, pa je za prvih 25 minuta jedino bio konkretan Božić kada je posle solo prodora pokušao udarcem sa linije šesnaest metara, ali vrlo neprecizno. I kako to obično biva, prvi ozbilniji prelazak na protivničku polovinu gosti pretvaraju u vođstvo. Božić je izgubio loptu na centru, ona je brzo prebačena na levu stranu gde je iskustvo Ilića pobedilo mladost Dikovića, pa udarac Raševića ne stižu da izblokiraju ni Filipović ni Nikolić pa je od 26.minuta Budućnost Krušik 2014 povela 1:0. U 28. beležimo solidan pokušaj Ćirovića posle centaršuta Ristića kada lopta odlazi pored gola, dok gosti tri minuta kasnije ponovo prete preko tandema Ilić – Rašević. Još jednom je Ćirović, ovoga puta u 36.minutu, zapretio ali je golman Vojisavljević uz pomoć svojih saigrača otklonio opasnost ispred svog gola. U finišu prvog poluvremena dve dobre prilike za domaći sastav. Izveden je korner u 38.minutu a Nikolić sa tri metra loptu šalje pored gola da bi Ćirović na odličnu asistenciju Plazinića, bio najbliži postizanju gola u 45. kada je pogodio stativu.
Nastavak utakmice je doneo potpuni krah u igri domaće ekipe. Delovali su totalno nezainteresovano da priprete Vojisavljeviću koji je mirne duše mogao ode u neku hladovinu. Tome je kumovala dobra i organizovana igra njegovih saigrača ali i indolencija domaćih. Sve vreme su bili u nekom grču kao da je pitanje života i smrti, a ne utakmica u kojoj su trebali da pokažu sve svoje vrednosti. Takva igra im se vratila kao bumerang jer su Valjevci lagano kažnjavali svaku priliku koja im se ukazala. Posle samo 6 minuta igre u drugom poluvremenu gosti su poveli sa 2:0. Ilić je izdržao sve duele na levoj aut liniji, dva puta se oslobodio Ćendića a potom idealno poslužio Pavlovića kojem nije bilo teško da sa tri metra matira nemoćnog Rumenića. U 72. je rešeno pitanje pobednika. U prvi mah se učinilo da se radi o ofsajd poziciji ali Jovanović koji je danas imao kontrolu i polagao za sudiju saveznog ranga nije podigao zastavicu i bio je u pravu. Rašević je loptu poslao ka Pavloviću ispred kojeg su bili i Diković i Ćendić pa je usledila rutinska završnica za sigurno vođstvo od 3:0. Mladi štoper Sloge je u 82.minutu odlično šutirao a Vojisavljević ne dozvoljava da ta lopta završi u njegovoj mreži.

Sloga je neslavno završila prvenstvo pred svojim gledaocima, ali to nikako ne može da poništi uspeh koji su ostvarili u ovoj sezoni. Nakon lošije jeseni proleće je bilo mnogo bolje pa je reztultat toga mesto u vrhu tabele i mogućnost da se i sledeće sezone igra u trećem rangu takmičenja koje će dolaskom Slobode, Radničkog 1923 i Loznice biti još jače, a time i mnogo teže. U poslednjem kolu Sloga gostuje u Lajkovcu domaćem Železničaru.