Užičani uspešni na turniru

UŽICE – Proteklog vikenda. u hali Veliki park u Užicu, u organizaciji Karate kluba “Užice” održan je 8. po redu, tradicionalni turnir“ Užički pobednik 2015“. Učešće je uzelo oko 350 takmičara iz 28 klubova.

karate turnir uzice 1U generalnom plasmanu najuspešniji je bio Karate klub „Junior“ iz Kragujevca. Drugo mesto zauzeo je domaćin, KK „Užice“. Treće mesto ekipa „Šampioni“ Banja Koviljača, a četvrto ekipa „Borca“ iz Čačka.
Kod seniora, apsolutna kategorija najbolji je bio srpski reprezentativac Stefan Joksić, drugo mesto Mihailo Josipović, a treće Bogdan Mišović svi iz KK Borac iz Čačka. Kod seniorki prvo mesto osvojila je Nevena Nikolić, drugo Nataša Vlahović obe takmičarke KK Užice, dok je treće mesto zauzela Anđela Dorović KK Raška.
Najuspešnija mlada takmičarka u katama je Lidija Trmčić KK Užice, a takmičar Mihailo Vasilić iz KK Loznica. U borbama najuspešnija mlada takmičarka je Brankica Negovanović KK Šampioni, a takmičar Mihailo Marković iz KK Raška. Kod kadeta i juniora u borbama najuspešniji je bio Mihailo Bacetić KK Užice.
Karate klub Užice je osvojio 13 zlatnih, 15 srebrnih i 12 bronzanih medalja i zauzeo visoko drugo mesto u generalnom plasmanu. Od ostalih užičkih klubova najuspešniji je bio Student na 7. mestu sa 5 zlatnih, 2 srebrne i 1 bronzanom medaljom. Fajter na 16.mestu sa 3 zlatne i 3 bronzane, a Uniline na 24. mestu sa 1 zlatnom i 1 bronzanom medaljom.
„Zadovoljni smo odzivom i kvalitetom turnira. Sve je proteklo u najboljem redu. Pohvalio bih naše takmičare koji su svojim nastupima dokazali da smo najuspešniji klub Zlatiborskog regiona. Nadam se da su gosti sa lepim utiscima otišli iz našeg grada.“- rekao je trener i generalni sekretar kluba Živan Ršumović.