Uspavanka na startu sezone (VIDEO)

ZLATIBOR – U prvom kolu Prve lige Srbije na svom terenu fudbaleri Zlatibora odigrali su nerešeno 0:0 protiv Grafičara.

Ekipa Predraga Ristanovića je na otvaranju sezona na stadionu „Švajcarija“ pokazala naznake dobre igre i sigurnosti, ali i da je novom sastavu potrebno još uigravanja.

Prvi meč kao kapiten Zlatibora odigrao je Petar Jovanović, a prvi put u istoriji kluba na zvaničnom meču igrao je jedan Japanac – napadač Rio Tačibana. Ceo meč za filijalu Crvene zvezde odigrao je Dejan Vidić, zadavši dosta problema odbrani svog bivšeg kluba iz kojeg su ga crveno – beli u zimskom prelaznom roku otkupili.

fudbaleri Zlatibora odigrali nerešeno 0:0 protiv Grafičara

Za ekipu Grafičara ovo je bila prva utakmica u drugoligaškom rangu, pa su oprezno krenuli u debi, dok je sa druge strane prema prikazanom u prvih 45 minuta bilo jasno da izmenjena ekipa Zlatibora ima još prostora za napredak kako bi se novo lice tima svidelo domaćim simpatizerima. Već u prvom poluvremenu, Beograđani su imali ozbiljnije šanse, pokušavao je Marong, ali nije bio precizan, dok je golman domaćih Čupić odlično odbranio njegov udarac u 33. minutu Najbolja šansa za čajetinski tim u prvom delu bio je slobodan udarac u 46. minutu sa 20 metara, ali levi bek Bašanović nije bio dovoljno precizan.

Utakmica na „Švajcariji“ Zlatibor-Grafičar

U drugom delu, domaći su pokazali više inicijative, trener Ristanović uveo je visokog napadača Đokića, a omalenog Tačibanu pomerio na stranu, pa su duge lopte opet mogle biti opasne. Zlatibor je zapretio sredinom poluvremena kontrom koju je poveo Japanac, a udarcem je završio Jovanović, ali je bio neprecizan.

Domaći sastav je duže imao loptu u posedu, ali su i gosti imali svoje šanse, najviše preko Vidića koji se, kao u zlatiborskim danima, dobro gradio i razigravao saigrače. Imao je i dve ozbiljne šanse 15 minuta pre kraja, ali je najpre nogom promašio gol, a potom glavom dobacio samo do Čupića sa nekoliko metara.

Mladi golman Zlatibora istakao se i u samom finišu meča kada je odbranio udarac Stanojeva iz blizine posle dobre polukontre, dok je Zlatibor u međuvremenu pretio iz prekida, ali bez udarca u okvir gola.