Ubedljiva pobeda Slobode (VIDEO)

UŽICE –Košarkaši Slobode su ostvarili i drugi trijumf u ovogodišnjoj Košarkaškoj ligi Srbije.

Sloboda je pred samo 200 gledalaca u Velikom parku dočekala zemunsku Mladost. Domaćin lišen usluge Simića, a gosti bez Nešovića koji je igrao na otvoren ugovor tako da se može reći izjednačene snage. Mnogo bolje su utakmicu otvorili gosti jer su konstatno bili u vođstvu tokom prve deonice a onda su domaći uspeli da se konsoliduju i dođu do prve prednosti na utakmici, a Kutlešić sa zvukom sirene postavlja konačan rezultat prve deonice 24:21. Nastavila je Sloboda sa brzom igrom i  polako dolazi  do nejveće prednosti, 32:25.

Na početku sedmog minuta Užičani imaju +6, 36:30 a onda Zemunci prave seriju 9:0 da bi Marić sve to prekinuo sa dva poena a nastavio Kutlešić sa 2+1. Sloboda je ušla u veliki problem jere su oba visoka  igrača Nikolić i Marić napravili po tri lične greške pa  je Lučić morao da kombinuje a na kraju druge četvrtine rezlultat je glasio 46:43.

Sloboda drugo poluvreme otvara sa četiri uzastopna poena, Mladost uzvraća sa 5, a onda Nikilić pravi svoj četvrti faul i uvodi svoju ekipu u veliki problem. Mladost košem Drechsela dolazi do 52:52 a Lučić traži tajm aut. Nakon toga Sloboda ide na 60:55, a Ćubić je polovičan sa linije slobodnih bacanja za 61:55. a Đorđević posle greške Takera ubacuje za dva i donosi svojoj ekipi +8, 63.55 pa Jakovljević traži tajm aut kako bi prodrmao svoju ekipu. Milenković pogađa za tri poenna a Stefanović sa linije slobonih bacanja pogađa samo jednom za 63:59. Do kraja ovog perioda viđena su samo slobodna bacanja u čemu je bila uspešnija ekipa iz Zemuna pa je rezultat posle 3/4 glasio 64:63 za domaće.

Đorđević odmah na startu poslednje deonoce pravi svoju 4. ličnu grešku, a potom svojom prvom trojkom donosi prednost 67:64. Foster sa 2+1 podiže na +6 a Ćubić na +8, 72:64.  Foster trojkom dovodi Slobosu na maksimalnih +11, 75:64. Pokušao je da prekine seriju Slobode tajm autom Jakovljević ali njegovi puleni greše u dva napada što koriste Đorđević i Foster pa je rezultat glasio 80:64. Foster nemilosrdno koristi svaku grešku odbrane gostiju pa još jednom pogađa van linije 6.75 kao i Đorđević i u tim trenucima Sloboda pravi seriju 23:0. Već tada se nazirao pobednik jer su Zemunci izgubili sve konce igre, a na drugoj strani razigrani i raspucani Užičani lagano dolaze do svoje druge pobede u ovom prvenstvu.

Čak petorica košarkaša Slobode su imala dvocifren učinak. Foster je ubacio 20 poena, Đorđević 17, Kutlešić 16, Nikolić 13 a Tadić 10. Najviše skokova je ostvario Kutlešić, 8 a toliko je asistencija imao Foster. Kod gostiju je najefikasniji bio Drešsel sa 16 poena, Taker je ubacio 11 a poen manje Stefanović. U narednom kolu Sloboda gostuje u Čačku domaćem Borcu.