U režiji Obradovića (VIDEO)

IVANJICA – Radnički je savladao Javor Matis 3:1 ali je odlučujiću prednost stekao posle dva nepostojeća penala koje je izmislio sudija Obradović.

Radnički je u Ivanjicu doputovao sa namerom da nastavi niz dobrih rezultata i na kraju je to i uspeo. Nosi sva tri boda ali ne sme se pobeći od činjenice da je njihovom uspehu u mnogome kumovao Srđan Obradović koji je svojim odlukama zasmejavo sve prisutne gledaoce na stadionu pored Moravice, a bilo ih je oko 300. Boban Dmitrović je u odnosu na ekipu koja je u prošlom kolu savladala Partizan izvršio samo jednu izmenu, umesto Stankovića igrao je Subić. Ovako je izgledala startna postava Radničkog: Šaranov, Aksentijević, Miladinović, Simunović, Subić, Noma, Petrović (Lalatović 85′), Mićić (Jovanović 69′), Babić, Stanisavljević (Stojanović 46′) i Pavkov. Na drugoj strani Vlado Jagodić je imao dosta kadrovskih problema jer nije mogao da računa na Silvu, Markovića, Panića, Ristovskog, Marčića, Sevića i Milanovića pa je Javor Matis igrao u sastavu: Đogatović, Dolmagić, Crnomarković, Karišik, Amanović (Ilić 69′), Kolaković (Cvetković 46′), Maričić, Kovačević, Đerić, Krnić i Mrkaić (Petković 46′). Utakmicu je sudio Jagodinac Srđan Obradović a pomagali su mu Srđan Minić iz Rače i Ivica Stojanović iz Aleksinca.

Treba istaći da igračima obe ekipe kvalitet terena nije bio saveznik. Izuzetno neravna travnata podloga nije davala mogućnost neke tečnije igre, pa se sve svelo na duge lopte i prekide. Već u    10. minutu Kolaković je poslao loptu pred gol Radničkog ali ispred Mrkaića interveniše Miladinović. Udarac iz ugla je izveo Kovačević a najboljiu skoku je bio napadač Javor Matisa Mrkaić. U 15. minutu Radnički preti preko Nome koji je šutirao iskosa sa desne strane ali nije pogodio okvir gola. U 21. je pokušao Stanisavljević iz slobodnog udarca što je bilo preslabo za Đogatovića. U 27. je izveden korener sa desne strane, najbolji u skoku je bio štoper Simunović posle čijeg udarca glavom lopta pogađa prečku. Odmah nakon toga dobar pokušaj domaćih klada se Mrkajić naljutio na Kovačevića koji je šutirao sa 17-18 metara, a napadač Ivanjičana je smatrao da je on bio u boljoj poziciji. Bilo kako bilo lopta odlazi pored gola, domaćin traži bar korner, što nije uvažio Obradović, a lepu prliku za goste pola minuta kasnije imao je Stanisavljević. Nije se najbolje snašao pa nije bilo opasnosti za golmana domaćih. Zbog stanja terena nije bilo lako odigrati neki kvaliteniji pas pa su Nišlije pretile iz prekida. Tako je bilo u 38. minutu kada je Babić poslao loptu pred gol Ivanjičana, niko nije dirao tu loptu pa je na kraju Đogatović morao da interveniše. Na kraju prvih 45 minuta mreže su ostale mirne i u svlačionicu se otišlo rezultatom 0:0. Jagodić je na početku drugog poluvremena izvršio dvostruku izmenu, izašli su Mrkaić i Kolaković, a u igru su ušli Petković i Cvetković dok je Dmitrović umesto Stanisavljevića na teren poslao Stojanovića. Već u 4. minutu nastavka penal za Radnički. Prvo je Mićić dobro šutirao, Đogatović odbio loptu na nekih 10 metara gde je Maričić navodno igrao rukom a Obradović kao da je jedva čekao, bez razmišljanja pokazuje na kreč. Lopti je prišao najbolji napadač Radničkog Pavkov i rutinski došao do svog 18 ovosezonskog gola. U  55. minutu mogla je da bude dobra prilika za domaće ali je rezervista Petković bio neodlučan, da bi minut kasnije na drugoj strani zapretio Stojanović šutirajući glavom iz ne baš izgledne situacije pored gola. Još jednom je Pavkov bio opasan po gol Đogatovića ovoga puta u 60. minutu kada je uputio prizeman udarac koji Đogatović sigurno kroti. U 74. minut Obradović pokazuje zbog čega je fudbal tu gde je. Još jednom je pokazao na jedanaesterac jer je Noma pao kao u bazen što je izgledalo smešno baš kao i odluka sudije iz Jagodine. Pavkov još jednom siguran i Radnički je poveo 2:0. Neizvesnost u meč, ako se to tako može nazvati vraća Petković u 76. minutu. Dobio je loptu u protivničkom šesnaestercu, bio je brži od svojih čuvara i Šaranova i lagano je plasirao u nebranjenu mrežu. Posle samo 5 minuta Radnički ponovo stiče prednost od dva gola ali ovoga puta u to se nije mešao Obradović. Odbijena lopta dolazi do Nome koji je šutirao iz prve, ne čekajući da padne na zemlju posle čega ona zvaršava u desnom uglu Đogatovićevog gola i time je postavljen konačan rezultat ove utakmice, 1:3.

Ne bi bilo u redu a ne reći  da ovako nešto nije potrebno srpskom fudbalu. Ipak je ovo igra koju treba da oplemene igrači obe ekipe dobrom igrom i golovima a ne ljudi u crnom koji su  to danas bili u pravom smislu reči. Radnički je u ovom trenutku verovatno za nijansu kvalitetnija ekipa od Javor Matisa što pokazuje i tabela ali da Obradović na ovakav način upropasti fudbasku utakmicu to je za svaku kritiku. U narednom kolu Javor Matis gostuje na Banjici ekipi Rada.