U komšijskom derbiju bolji Zlatibor

ČAJETINA – U 23. kolu Druge lige košarkaši Zlatibora su na svom terenu savladali užičku Slobodu rezultatom 78:71.

kk zlatiborSama igra nije bila toliko kvalitetna, koliko je bila teška i neizvesna utakmica , puna emocija i naboja , koja je rešena u samoj završnici , kada su domaći igrači bili smireniji i sigurniji. Zlatibor je ušao u susret veoma motivisano ali i nervozno.Prva četvrtina bila je potpuno izjednačena a obeležile su je povrede Dejana Đokića već u prvom minutu i Branka Anđića u šestom minutu.Anđić se posle toga nije vraćao u igru a Đokić je početkom druge četvrtine doživeo novi nezgodan udarac i pomoć je morao da potraži u hitnoj pomoći.Bez njega igra Zlatibora u napadu imala je dosta problema.U odbrani je Zlatibor slabo skakao i omogućio Jovici Đokiću da se razigra. U poslednjim trenucima prvog poluvremena posle greške Numanovića Sloboda je postigla trojku i otišla na odmor sa tri poena prednosti.U nastavku je Sloboda došla do konstantne prednosti od nekoliko poena koju je održavala i pred poslednjih deset minuta Užičani su vodili sa 60:54. I pored toga svi navijači Zlatibora su verovali u preokret i do njega je zaista i došlo. Na pet minuta do kraja Sloboda je vodila sa 69:63 a kada je Vasić svojim tek četvrtim poenom smanjio na 67:69 , atmosfera u dvorani je došla do usijanja.Zonom u odbrani Čajetinci su odbranili nekoliko napada, Tmušić sa pet ubačenih poena, od čega jedna trojka i Smolovićevi skokovi doneli su sigurnost i poveli ekipu ka pobedi. Zlatibor je poveo sa 70:69, dva minuta pre kraja i u narednom periodu domaćin je ubacio još osam poena a gosti samo dva.Fenomenalni Petar Marić, iako povređen, odigrao je izuzetno i doneo Zlatiboru pobedu. Arnautović je promašio šut za tri poena i dva slobodna bacanja, Vasić, Marić i Smolović su bili precizni a Peković je stavio tačku na ovaj susret. kk sloboda 3
Marić je ostvario indeks 26, a Dejan Đokić 12 iako je igrao samo 12 minuta i u tom periodu ubacio 11 poena. Zlatibor je izgubio 15 lopti i imao loš šut i za dva poena (47%) i za tri poena (29%).Kod Slobode je najbolju partiju pružio Nikolić(17 poena), dok je najefikasniji bio Jovica Đokić sa 19 poena.
Znali su navijači Zlatibora da proslave pobedu svoje ekipe ali su sportski ispratili i komšije iz Užica. Zlatibor je sada na šestoj poziciji sa 13 pobeda i 10 poraza, dok Slobodu očekuje borba za opstanak.
U Sportskoj dvorani u Čajetini pred 500 gledalaca meč su sudili Savić, Pavlica, i Dojčinović.

Za Zlatibor nastupali Tmušić 5, Peković 10, Radović, Numanović 8, Petronijević 3,Majstorović 3, Đuričić, Smolović 5, Marić 21, Mićević 4, Đokić 11.
Gosti iz Užica ekipa Slobode igrala u sastavu Berbatović, Arnautović 13, Anđić 3, Ćirić 5, Žunić 2, Otašević 10, Nikolić 17, Đokić 19, Jovanović 2