Trka se nastavlja (VIDEO)

POŽEGA – Posle velike borbe tokom svih 90  minuta gde je po poluvreme pripalo svakoj ekipi, Sloga je uspela da savlada Loznicu golovima Kalajnovića i Gajića i tako ostala u trci za prvo mesto.

Dragan Mićić koji sa klupe predvodi Loznicu izveo je ekipu u sastavu: Vukašinović, Avramović, Stanković, Stanojević, Spasenović, Bogdanović (Belić 46′), Milovanović (Zarić 88′), Dišić (ž) (Jovanović 75′), Stevanović, Tripković i Matić. Dragiša Žunić bez kadrovskih problema : na golu Glintić, u odbrani Kijevčanin , Vlašić, Nikolić (ž) i Janjić (Glišović 86′), u sredini terena Nikola Stanić, Kalajanović, Obrenović i Stojaković (Protić 78′), a najbliži golu Gajić i Mihajlović (ž) (Miroslav Stanić 66′). Glavni sudija današnje utakmice bio je Filip Beloica iz Kragujevca, a oba pomoćnika sa istim prezimenom Stojanović, Nikola i Ranko stigli su iz Kraljeva. Od samog starta Sloga je preuzela kontrolu igre i polako ali sigurno stezala obruč oko protivničkog gola. U 10. minutu viđen je solidan pokušaj Kijevčanina kada je šutirao sa 20 metara, a u 17. je Sloga povela. Bila je to dobra akcija domaće ekipe. Prvo je Obrenović proigrao Stojakovića, on je majstorski video Mihajlovića od koga je lopta završila u nogama Kalajanovića, pa potom u golu nemoćnog Vukašinovića. Sve vreme  koncentracija igre je bila na polovini gostiju, ali igrači Sloge nisu uspevali da pronađu rupu u odbrani gostiju. U 38. minutu je dosuđen slobodan udarac za Slogu zbog prekršaja nad Gajićem. Kod lopte su bili Obrenović i Stojaković, odbrana Loznice kao da je očekivala direktan udarac ka golu, pa je zaboravila na Vlašića koji iz idealne prilike ne postiže gol. Posle ove prilike uzbuđenja nije bilo pa se na odmor otišlo minimalnim vođstvom domaće ekipe.

Dragan Mićić je na poluvremenu izvršio prvu izmenu kada je umesto Bogdanovića na teren poslao Belića, i Loznica se oslobodila pritiska i drugih 45 minuta krenula mnogo odlučnije ka golu Sloge. I već u 47. gosti su bili veoma blizu izjednačenja. Izveden je aut na brzinu, Tripković je pobegao po desnoj strani, pronašao je na drugoj Matića koji odlično šutira ali na njegovu nesreću a na sreću Sloge lopta pogađa prečku. Pola minuta kasnije svoj udarac je probao Mihajlović, zamalo preko gola.  U 53. iz slobodnog udarca je direktno na gol šutirao Tripković a je Glintić loptu poslao u korner. Kako su gosti skoro sve karte bacili na napad u 61.minutu se stvorila prilika za dobru kontru. Pogrešio je Stanojević, nakon čega je Stojaković loptu poslao u prazan prostor gde je došao Obrenović, usledio je pas ka Mihajloviću koji nije dobro zahvatio loptu, pa je ona umesto u golu završila pored njega. Previše su razmišljali Kalajanović i Stanić i iz toga se stvorila prilika za goste u 70.minutu. Lopta je došla sa leve strane, završila u nogama Tripkovića posle čijeg udraca odlazi pored desne stative Glintićevog gola. A onda je mukama došao kraj. Kombinovali su na desnoj strani Obrenović i Gajić, na kraju je Obrenović odlično centrirao, a Gajić pored uplašenog Avramovića glavom sa pet metara šalje loptu u desni ugao Vukašinovićevog gola za sigurno vođstvo Sloge od 2:0. Ni tada gosti nisu posustali. Samo miniut kasnije Tripković je izveo slobodan udarac, a Stanojević glavom gađa levi gornji ugao Glintićevog gola. Pola minuta kasnije Gajić je pripremio dobru priliku Obrenoviću ali se odbranom  istakao Vukašinović. Poslednju priliku na utakmici imali su domaći preko Kijevčanina koji u istoj akciji pokušao dva puta ali je u oba slučaja bio izblokiran. Na kraju je ostalo 2:0 za Slogu, ali mora se konstatovati da i gosti imaju za čim da žale. Sloga u narednom kolu gostuje u Novom Pazaru, Jošanici i biće to izuzetno teško gostovanje za Požežane. Novopazarci će eventualnom pobedom tražiti poslednju priliku da se ponovo uključe u borbu za vrh, a Sloga ukoliko želi da do kraja ostane konkurentna Smederevu nikako ne sme da dozvoli bilo kakav kiks.