Triler završnica (VIDEO)

UŽICE – Posle Borca i OKK Beograda i Novi Pazar je u izuzetno burnoj završnici savladao košarkaše Slobode.

Sloboda: Crnić 11, Kadiri 3, Abrams 8, Simić 18, Hristov 7, Marić 14, Paunović 3, Čomagić 13.

Novi Pazar: Numanović 7, Radonjić 14, Hadžifejzović 14, Krstić 13, Nešović 11, Ivanović 6, Vujović 13.

Košarkaši Slobode su poraženi po treći put pred svojim navijačima. Ovoga puta od Novog Pazara u završnici koju bi teško režirao i Hičkok. Sloboda je tokom cele utakmice jurila rezultat, na kraju je stigla i prestigla, ali nije uspela da izdrži. Bila je ovo utakmica sa dosta nervoze i na jednoj i na drugoj strani. Novi Pazar je imao skor od tri pobede i jednog poraza pa je njihov pritisak bio manji od Slobodinog.

Užičani su tražili pobedu koja bi im donela veću dozu samopouzdanja, bili su nošeni bučnom publikom koje je u hali Veliki park bilo oko 1200, ali ni to im nije pomoglo. Malo su bolje otvorili utakmicu i nisu u potpunosti iskoristili početne greške gostiju, a nije da ih nije bilo. Imali su početnu prednost od 4 do5 razlike, a onda je Numanović pogodio uz faul Crnića za 12:12. Novopazarci su mnogo bolje odigrali završnicu prve četvrtine i stekli +5 (18:13). U 14.minutu su imali najveću prednost 18:27 nakon čega Sloboda pravi seriju 7:0, a košarkaši Novog Pazara taj napad odbijaju i poluvreme završavaju trojkom Radonjića za 30:38.

Treća četvrtina donosi još veću nervozu kod domaćina a Pazarci idu na maksimalnih +11 (48:37), da bi Sloboda na kraju bila na pristojinih -6. Poslednji period donosi veliku neizvesnost, bez obzira na to su veoma brzo ključni igrači ušli u problem sa ličnim greškama. Kadiri, Abrams i Simić su morali pre vremena na klupu, dok su se na drugoj strani Hadžifejzović, Nikolić, Numanović i Radonjić „čuvali“ što je na kraju presudilo. Sloboda dobrom odbranom prvo izjednačuje, Novi Pazar ponovo ide na +4, a onda sledi trojka Paunovića za derilijum u Velikom parku, 75:70 za Slobodu.  Popović uzima tajm aut posle kog Nešović vraća trojku, a Simić sa dva poena vraća Slobodi kakvu takvu prednost. Nešović od dva pogađa samo jedno slobodno bacanje, 77:74 a onda Čomagić ne uspeva da pontira iz pozicije bolje od slobodnih bacanja. Dekoncentracija Slobodinih košarkaša dovodi do toga da Krstić prvo maši, pa pravi ofanzivni skok i nakon toga poentra za 77:76. Sledi čudna odluka da se ide na šut za tri poena koji ne pogađa Crnić, da bi Nešović takođe bio neprecizan, ali za dva. Na 31 sekundu do kraja Sloboda, odnosno Hristov ide na dug napad i umesto da krene ka košu tražeći faul, on šutira trojku sa zvukom sirene koju ne pogađa, Nešović leti u kontru i korisiti situaciju kada svi kreću  na njega, a ostavljaju potpuno samog Hadžifejzovića kojem nije bilo teško da poentira ispod koša. Pet stotih je bilo malo za bilo šta, tako da bodovi idu u Novi Pazar.