Treći poraz Zlatibora (VIDEO)

PRIBOJ – U 25. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Zlatibora poraženi su od Bežanije 0:3 kao domaćini u Priboju.

Ekipa Predraga Ristanovića doživela je treći uzastopni poraz u tri prolećna kola prikazavši vrlo lošu igru. Strelci za beogradski tim koji je sada na osmom mestu tabele sa šest bodova manje od Zlatibora bili su Aleksandar Katanić u 69. minutu iz penala i 75. i Ibrahim Tanko u 93. minutu.

Da podsetimo, meč je odigran na Gradskom stadionu u Priboju zbog otežanih uslova za igranje na stadionu Švajcarija.

Prvoligaš iz Čajetine je u krizi rezultata, ali i krizi igre, jer protiv ekipe koju su u prvom delu savladali u Beogradu i od koje su bolje plasirani nisu uspeli da stvore nijednu ozbiljnu šansu za 90 minuta. Nekolicina novih igrača u ekipi koji su stigli kao zamene za nosioce iz prethodnih godinu i po dana još uvek se nisu uklopili, pa je tako odbrana pokazala nesigurnost i neuigranost, vezni red odsustvo kreacije, a napad manjak konkretnosti i završnice.

Ni gosti iz Beograda nisu blistali u prvom poluvremenu, kada nijedna ekipa nije uputila udarac u okvir gola. U nastavku su iskoristili greške Zlatibora, a prva se desila u 68. minutu kada je štoper Milanović napravio prvu grešku na meču i zakasnelim startom oborio Desančića. Siguran je sa bele tačke bio Katanić, koji pogađa i nekoliko minuta kasnije kada ga odbrana ostavlja potpuno samog na drugoj stativi posle duge lopte verujući da je u ofsajdu.

Nominalni domaćini u Priboju najbliži pogotku su bili tek u 82. minutu kada su posle prekida pogodili prečku. U zaustavnom vremenu lepu akciju golom je krunisao rezervista Bežanije Ibrahim Tanko dokazavši koliko su slabu partiju pružili izabranici Predraga Ristanovića.

Ekipa Zlatibora je sada na petom mestu sa 44 boda, koliko imaju i Metalac i kragujevački Radnički. Ukoliko se niz loših rezultata nastavi, i plasman u plej off među prvih osam ekipa se može dovesti u pitanje. U narednoj rundi, Čajetinci gostuju Budućnosti iz Dobanovaca.