To je to, KLS (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode su savladali direktnog rivala za ulazak u KLS i tako dva kola pre kraja i matematički obezbedili prvo mesto.

Užice posle 4 sezone ponovo dobija prvoligaša u košarci. Sloboda je ubedljivo savladala Mladost iz Smederevske Palanke rezultatom 89:74 i tako obezbedila prvo mesto, bez obzira na rezultate poslednja dva kola. Oko 1200 gledalaca videlo je dobru košarkašku predstavu u kojoj su i jedna i druga ekipa želele pobedu ali je na kraju presudila duža klupa domaćih kao i veća želja za pobedom.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i konstantno su bili u vođstvu. Veoma lako su rešavali svoje napade u kojima su dolazili do lakih poena dok se kod domaćina osetio grč i da se ruka “skratila”. Imala je Mladost prednost od 6 poena ali su se košarkaši Slobode trgnuli i prvi period dobili rezultatom 21:20. U istom ritmu nastavilo se u drugoj četvrtini. Goste je u igri držao fenomenalni Kojić koji je rešetao koš domaćih iza linije 6.75. Odgovor na to davali su Otašević, Simić i Radić pa je poluvreme Slobodi donelo +5 (45:40).

Bilo je evidentno da će gosti kako utakmica bude odmicala biti u sve većem problemu, jer njihov roster se zasniva na 6 igrača od kojih su trojica igrali preko 30 minuta a druga trojica preko 25. Sloboda je to obilato koristila i povećavala svoju prednos mada ni jednog trenutka nije uspevala da razliku prebaci na dvocifren broj. Sve do poslednjeg minuta treće deonice kada je semafor pokazivao 61:51. I ova četvrtina je pripala domaćinu koji je u poslednji deo igre ušao sa +10 (65:55). Gosti su se nekako držali preko Kojića i Cvetkovića da bi Sloboda u 32.minutu otišla na +15 (70:55) i tu se već nazirao pobednik. Radić i Simić su šprosto zatrpavali koš Mladosti pa je na kraju Sloboda ubedljivo slavila 89:74.

Večeras je sav svoj potencijal pokazao Stefan Simić. Postigao je 26 poena, ubeležio 8 skokova ( 4 u odbrani i 4 u napadu), podelio 3 asistencije i sabrao indeks 41. Njumu uz rame u domaćoj ekipi je bio Radić sa 21 poenom (2 sk, 2 as) a dvocifren je bio i Marić sa 11 koševa. Po 9 su ubacili Trajković i Otašević a zaanimljivo je da se u statistiku upisao i mlađani Krstić koji je sa Ćubićen na terenu proveo svega 50 sekundi.

Kod gostiju je neprikosnoven bio Kojić koji je ljubiteljima košarke poznat po tome jer je na svetskom finalu Red Bull King of the Rock, najvećeg globalnog basket turnira 1 na 1, savladao Litvanca Karolisa Sarukasa u finalnoj borbi sa 14-12, a na turnir je došao kao vicešampion srpskog turnira. On je pred užičkom publikom pokazao svo svoje umeće i nervirao ih iz napada u napad. Postigao je 31 poen uz 7 skokova i 4 asistencije što je bilo dovoljno za indeks 30. Cvetković je ubacio 14, a Arsić 11 poena.

U sledećem kolu Sloboda gostuje u Arilju domaćem Kliku a u poslednjem u Užicu dočekuje Pirot.