Titula zimuje u Gornjem Milanovcu (video)

ČAČAK – Pobedom u Čačku protiv BIP-a Metalac osvojio jesenju titulu u pionirskoj konkurenciji.

pioniri-metalac-cropDa Gornji Milanovac ne treba da brine za svoju budućnost pokazala je i utakmica 13. kola pionirske Moravičko Zlatiborske lige. Pred 50-tak gledalaca po veoma teškom terenu, na stadionu BIP-a sastali su se istoimeni domaćin i Metalac, dve ekipe koja je svaka za sebe imala svoje planove pred ovaj meč. Puleni Milutina Marušića trenera BIP-a da ostanu neporaženi u duelu sa liderom na tabeli, a Milanovčani da pobedom overe jesenju titulu. Bojan Gojak trener Metalca izveo je ekipu u sastavu: Žižović (Igrutinović 69′), Jevtović (Brković 69′), Savković , Petrović (Milivojević 66′), Marković (Mijatović 50′), Dušan Milovanović, Subotić, (Čaluković 60′), Pešović, Veljko Milovanović, Mirković (Glišović Lukić 62′) i Milović (Miletić 69′). BIP: Nedeljković (Obućina 69′), Đurić, Vujadinović, Jekić, Vuković, Šarković, Kuprešanin, Jovanović, Dramićanin, Mijailović i Virijević. Utakmicu je sudila sudijska trojka iz Čačka Borko Radović glavni i pomoćni Andrija Mladenović i Marija Đoković.

Ne želeći ništa da prepuštaju slučaju gostujući igrači su odmah preuzeli inicijativu i tako pokazali svoje namere u ovoj utakmici. Njima je pobeda otvarala put ka tituli jesenjeg prvaka i videla se velika želja ali i zavidan nivo igre kod Gojakovih fudbalera. Već u 6.minutu Metalac dolazi do prednosti. Pešović se prvo lepo oslobodio svog najbližeg pratioca, zatim dugo nosio loptu pored desne sut linije. Proigrao je Mirkovića koji efektnim golom dovodi Metalac do vođstva, i ovim golom pokazuje da će, ako ovako nastavi biti bolji fudbaler od oca Draga koji je branio boje Takova i čačanskog Borca. Samo minut kasnije bilo je 0:2. Lopta je došla sa leve strane, slabo je intervenisao Vujadinović tako što je namestio loptu pravo na nogu raspoloženom Pešoviću. Lopta posle njegovog udarca pogađa stativu a najbolji strelac Metalca i lige, Milović sve lepo prati i duplira vođstvo svoje ekipe. Mogao je Milović do svog drugog gola u 17.minutu kada ga je idealno proigrao Veljko Milovanović, a danas odlični Subotić u 20.minutu pokazuje zbog čega je za njega već sada zainteresovan Partizan. Priliku da smanje vođstvo Metalca igrači BIP-a imali su u 22.minutu. Dobra akcija igrača u belom lopta na kraju dolazi do Kuprešanina koji cilja desnu stranu gola Žižovića, da bi golman Metalca odličnom intervencijom spasao svoju mrežu. Još jednom je, ovoga puta u u 38.minutu, pokušao Subotić a lopta kao i kod prvog pokušaja završava pored leve stative gola golmana Nedeljkovića.

Samo što se krenulo sa centra Pešović preti dobrim udarcem sa 25 metara, a u 42.minutu Milović nije bio dobro postavljen za loptu koju mu je prosledio Subotić. U 47. velika gužva pred golom domaćih. U glavnoj ulozi centarfor Milović. U prvom dodiru sa loptom pokazuje dobar prijem, pa se poigrava sa kompletnom odbranom Čačana. Vujadinović sprečava čist pogodak a u nastavku akcije ponovo nisu skoncentrisani Milović i Milovanović pa je ostalo 0:2. Ono što je propustio u prethodnim prilikama Milović je ispravio u 57.minuut. Pešović je želeo da šutira, ali se ispostavilo da je odlično proigrao pokretljivog Milovića, koji je brži od Vujadinovića i rutinski postiže svoj drugi a u prvenstvu 13 gol. Mogao je Milović do het trika u 59.minutu. Opet je pobegao domaćoj odbrani, pretrčao sve čuvare, obišao i golmana a onda iz čiste situacije pogodio stativu. Domaćin je mogao da ublaži poraz u 63. kada je indolentnost Petrovića i Savkovića mogao da kazni Dramićanin. Žižović je bio odlično postvaljen tako da lopta pogađa samo spoljni deo mreže.

Ovom pobedom Metalac će zimu provesti na prvom mestu Moravičko Zlatiborske grupe u konkurenciji pionira. Imaće težak zadatak da na proleće sačuvaju lidersku poziciju, jer rivali koji ih prate nisu nimalo slabi . Milanovčani su na prihvatljivoj bodovnoj razlici od užičke Slobode, Sloge iz Požege i čačanskog Borca tako da nas na proleće očekuju zanimljivi dueli ovih ekipa.