Superligaš srećniji sa penala (VIDEO)

IVANJICA – Fudbaleri Radnika su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Javor Matis i tako se palsirali u 1/4 finala Kupa Srbije.

Oko 250 gledalaca po veoma lepom vremenu gledalo je otvorenu utakmicu na obe strane, a koliko pažnje daljem plasmanu je posvetio Milan Milanović govori podatak da je na teren poslao maltene najbolju ekipu, jedino su nedostajali Keremeh i Kovačević. Radnik je igrao u sastavu: Lekić, Mladenović, Milovanović, Žarković, Stevanović, Pantelić, Filip Stojanović (Milan Stojanović 67′), Nikolić, Pavlović (Stanisavljević 46′), Ristović (Pejčić 73′) i Zlatanović. Tufegdžić i Milović nisu poslali svu raspoloživu snagu na teren jer im predstoji veoma važan period u borbi za najviši plasman u Prvoj ligi Srbije, pa u sastavu nije bilo Kolakovića, Amanovića, Markovića, Cvetkovića i Petkovića i u tom slučaju Javor Matis je izgledao ovako: Đogatović (Jeveričić 52′), Dolmagić, Đerić, Josović, Kuveljić, Milovanović Maričić, Nemanja Marković, Bajović (Krnić 76′), Amani i Marinković. Utakmicu je sudio Lazar Lukić sa pomoćnicima Milošem Miškeljinom i Ivanom Krstićem. Radnik je bio više na lopti u prvom poluvremenu, a domaćin je vrebao iz prikrajka. U 7. minutu je Dolmagić loše zahvatio loptu na koju su krenuli Lekić i Amani a golman Radnika je bio brži. Milovanović je bio loš izvođač slobodnog udarca u 17. a kako se šutira pokazao mu je Pavlović u 23.minutu. Javor Matis je poveo preko Amanija u 28.minutu. Maričić je izveo slobodan udarac, loptu ka golu malo zahvata Đerić a posle njega i Amani koji veoma vešto postiže gol za vođstvo svoje ekipe. Pokušao je nešto više Nikolić posle centaršuta sa leve strane, bez promene rezultata. Mogao je domaćin da udvostruči svoju prednost u završnici prvog poluvremena ali im se nije posrećilo. Maričić je bio začetnik akcije, lopta ide ka Kuveljiću a pravo niodkud se stvorio Amani kojeg je Lekić, po mišljenju Lukića faulirao i bez mnogo razmišljanja pokazao na kreč. Kazneni udarac je izveo Josović i pogodio mrežu Lekića ali je Lukić zbog preranog utrčavanja Milovanovića u kazneni prostor, tražio da se penal ponovo izvede. Ovoga puta Lekić „čita“ Josovića i brani svoj gol. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.

Milan Milanović je odmah na početku drugog poluvremena u igru uveo Stanisavljevića i Radnik veoma brzo dolazi do izjednaačenja. Ristanović je prvo sve lepo uradio, Đogatović isto tako intervenisao a na odbijenu loptu je natrčao Ztlatanović i prosledio je u mrežu. Tražili su domaći nedozvoljenu poziciju za Zlatanovića ali je Krstićeva zastavica ostala dole a Lukićeva ruka je pokazala put centra. Lepo je sebi stvorio priliku za udarac Pantelić ali je Jeveričić, koji je zamenio Đogatovića odlično reagovao. U sledećem napadu ponovo su bili opsani gosti a onda je Marinković odlično izblokirao Nikolića. Pokušao je Maričić udarcem iz daljine, nije uspeo kao ni Amani posle centrašuta Bajovića. Ništa konkretno nije mogao ni Marković posle kornera Maričića a u samom finišu tri prilike. Jedna pred golom Lekića kada je posle kornera Maričića pokušao Marković da bi u poslednjem trenutku golman Radnika došao do lopte, a druge dve pred golom domaćih. Prvo je Pantelić pokušao posle slobodnog udarca a u samom finišu Jeveričić je spasao čist gol kada je Nikolić šutirao glavom. Kako je ostalo nerešeno posle 90 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesterca. Prvi je bio Kuveljić, jako i precizno u donji levi ugao. Za Radnik je penal seriju otvorio Zlatanović, više nego sigurno. Još jednom je Josović prišao lopti a Lekić ga po drugi put „provaljuje“ i brani njegov udarac.Nikolić je doveo Radnik do prednosti, Marković je izjednačio, Stevanović vraća prednost a Milovanović kao pretposlednji izvođač vara Lekića. Precizan je bio i Žarković za Radnik kao i Dolmagić za Javor Matis, a penal završnicu je uspešno završio Milovanović i tako poslao svoju ekipu u dalji tok takmičenja.

Penal lutrija je uvek bila neizvesna i nikada se ne zna na koju stranu će otići. Ovoga puta srećniji, precizniji i smirenije su bili gosti iz Surdulice a Javor Matisu ostaje da se okrenu svom primaarnom cilju a to je povratak u Super ligu. Već u nedelju u Ivanjicu stiže Žarkovo koje je pored Metalca jedino nanelo poraz Javor Matisu i biće to prilika da im za taj poraz revanširaju.