Superliga na vidiku (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je bez velikih problema savladao desetkovani Zlatibor 4:1 i tako već posle tri kola plej ofa došao na korak od plasmana u Superligu.

FK Ekipa Javor Matisa je osvojila sva tri boda protiv Zlatibora koji je u Ivanjicu doputovao bez četiri standardna prvotimca, dok su trojica utakmicu počela sa klupe, pa je Predrag Ristanović na teren poslao ekipu u sastavu: Čupić, Todorović, Mirić, Rašević, Tomković, Živanović, Njeguš (Mihajlović 58′), Medić, Pavlović (Zakoč 67′), Vukićević (Bakić 83′) i Đokić. Tufegdžić i Milović nisu menjali sastav u odnosu na utakmicu protiv Inđije pa su starteri za Javor Matis bili: Jevrić, Đerić, Kolaković, Amanović (Anđelković 68′), Sević, Piščević, Cuckić, Dolmagić (Krnić 68′), Cvetković, Petković i Marković (Maričič 59′). Utakmicu je sudio Danilo Jerinić sa pomoćnicima Goranom Božovićem i Nenadom Radoičićem. Utakmica je krenula u laganom ritmu i činilo se da domaćin u uvodnim minutima igra po principu lako ćemo, pa prvu priliku stvaraju gosti sa Zlatibora. Pavlović je izveo slobodan udarac sa leve strane, najbolji u skoku je bo štoper Rašević ali je lopta završila pored gola. Od tog trenutka domaćin se uozbiljio i počeo je da pritska odbranu gostiju. Igrao se 16. minut i ovoga puta dosuđen je slobodan udarac za Javor Matis. Cvetković je „na kvarno“ proigrao Petkovića koji se nije najbolje snašao u dobroj prilici, pa je Čupić sačuvao svoju mrežu. Samo pola minuta kasnije svoj udarac je probao Piščević i za malo je bio neprecizan. U 19. je Marković  na centru izvršio pritisak nad Živanovićem što je iskoristio Cvetković i oduzeo mu loptu, ona na kraju završava u nogama brzonog Dolmagića čiji udarac na kraju brani odlični golman Čupić. U 22. dolazi do vođstva domaće ekipe. Cvetković je izveo šesti korner po redu, štoperi Zlatibora su kasnili ali nije najbolji strelac Prve lige Srbije Marković. Natrčao je na loptu i glavom je poslao ka golu, Čupić je intervenisao ali kasno. Lopta je već prešla gol liniju, a Amanović je za svaki slučaj šalje u mrežu. Ipak je ovaj gol pripisan Markoviću kome je ovo bio 23. gol u sezoni. Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Cvetković je ugledao Markovića i poslao mu loptu, koju je on prvo primirio, a onda je jakim i preciznim udarcem poslao u nebranjeni deo gola za sigurno vođstvo domaće ekipe. U tim trenucima se činilo da su igrači Javor Matisa pomilsili da je sve gotovo pa dolazi do smanjenja gasa, što koriste uporni gosti. Đerić je pogrešio u želji da vrati loptu do svog kapitena Kolakovća, do nje pre dolazi brzonogi Đokić, a Jevrić ga u silovtom naletu ruši i to je bio očigledan prekršaj za najstrožu kaznu. Jevrić je požuteo a loptu na kreč postavio Živanović. Njegov udarac sa penala može da uđe u bukvar, na temu kako se izvodi jedanaesterac. Jako, precizno, bez greške i šanse da golman dođe u situaciju da dođe do lopte. Priliku za postizanje gola imao je Dolmagić u 43. minutu. Lepa akcija Cvetković, Cuckić, Đerić, Dolmagić završava još jednom odličnom odbranom Čupića. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 2:1 za Javor Matis. Nastavak igre počinje prilikom Javor Matisa. Cvetković šalje loptu iza leđa odbrane Zlatibora, Dolmagić je vraća Markoviću da bi se još jednom svojom odbranom istakao Čupić. Prepisan pas kao u prethodnoj akciji šalje Cvetković, opet u prostor gde se ubacio Dolmagić koji ovoga puta sve sam rešava. Lobuje istrčalog Čupića, lopta ide u prazan gol a ka njoj kreću Mirić i Marković. Oba igrača žele što pre do lopte, ona na svom putu, bar se tako čini udara Markovića u glavu, ali Jerinić koji je u ovoj situaciji  bio blizu mesta događaja koliko Srbija Evropskoj uniji, verovatno na intervenciju prvog pomoćnika Božovića pokazuje na belu tačku. Bez obzira što je rasprava trajala skoro dva minuta, promene odluke nije bilo a Mirić je morao pre vremena na tuširanje. Marković je preuzeo odogovornost i sa velikom sigurnošću izveo najstrožu kaznu. Doveo je svoju ekipu do prednosti od 3:1 i tako zabeležio još jedan het trik. Ionako oslablejni gosti, sada i sa igračem manje još jednom su matirani, ovoga puta u 63. minutu kada smo videli najlepšu akciju na utakmici, koju su izveli Maričić, Dolmagić, Cvetković a golom je završio Petković. Lepu priliku da svoju dobru igru kruniše golom Dolmagić je imao u 67. minutu. Još jednom je Maričić fantastičnim pasom spojio sa golom svog saigrača za kojeg je Čupić još jednom bio nerešiva enigma. Poslednju priliku na utakmicu imali su gosti u 73. minutu kada je Mihajlović dobro porigrao Đokića. ali je i Jevrić pokazao zbog čega je bio pozivan u reprezentaciju Srbije za selekciju do 20 godina. Kao i prošli put na konferenciji za novinare pojavio se samo predstavnik Javor Matisa, dok Predrag Ristanović nije hteo pred kamere.

Javor Matis sada ima šest bodova više od Inđije i samo čudo može da ih spreči da se od sledeće sezone nađu u društvu supeligaša. Ipak, moraće još malo da se strpe i odigraju još četiri kola u kojima valja što pre ostvariti pobede i na taj način matematički obezbediti vizu za Superligu. Prvi naredni protivnik je Sinđelić, i to će biti prilika da se Ivanjičani revanširaju orlićima za nedavni poraz koji su im Beograđani naneli u preliminarnom delu prvenstva.