Šumadija 1903 tvrd orah (video)

Kragujevčani nisu dozvolili Slogi da ostvari treću pobedu u nizu.

zlatibor- buducnost1Dve vezane pobede na strani Sloga nije uspela da overi pred svojim navijačima jer je naletela na  izuzetno dobru ekipu Šumadije 1903 čije mesto na tabeli ne ide uz današnju prikazanu igru. Standardna poseta na Gradskom stadionu u Požegi oko 300 gledalaca, a Nikitović je želeo da pruži priliku i mlađim igračima koji su u prethodnim utakmicama imali značajnu ulogu pa je Sloga današnji meč krenula sa tri bonus igrača: Rumenić, Varničić, Ćendić, Filipović, Tanasković, Stanić (Leković 80′), Protić, Radosavljević, Vasilić, Plazinić (Grujičić 38′) i Tešić (Spasenović 58′). Novi trener Šumadije 1903 Vladimir Pantelić opredelio se za startnu postavu: Nastić, Todorović (Ljujić 66′), Marić, Vlašić, Milutinović, Ljubisavljević, Đorić (Andrić 58′), Petrović, Živadinović, Dobrić i Đurđević. Utakmicu je sudio Nenad Đorđević iz Guče a pomagali su mu Ilija Novaković takođe Guča i Ivanjičanin Željko Šolajić.

Svi uslovi za igru su bili idealni. Teren, vreme, ambijent. Odmah se videlo da gosti neće imati poodređenu ulogu na ovom meču, mada su mnogi pomilsili da će ovo biti lak posao za Požežane. Očigledno je da su sve ekipe u srpskoj ligi veoma ujednačene i da lakog posla nema. U 11. minutu Dobrić je loše ragovao na dodavanje Petrovića da bi Sloga tri minuta kasnije kaznila lošu intervenciju golmana Nastića. Protić je uputio ka golu Šumadije ni šut ni centaršut, lopta je išla u gornji desni ugao a Nastić umesto da je lagano uhvati, ispušta je pravo na noge Vasilića koji poklon oberučke prihvata. Imala je Sloga lepu priliku i u 20.minutu kada je Plazinić promuljao odbranu gostiju, lopta se muvala po njihovom šesnaestercu da bi Rdaosavljević na kraju šutirao visoko preko gola. Gosti još jednom prete i to veoma opasno. Živadinović je imao 100% šansu kada nije pogodio gol sa samo pet metara, kao ni Dobrić u 35. koji je takođe loptu glavom sproveo van okvira gola. Sloga je u 38.minutu ostala bez Plazinića koji se povredio i morao je da napusti igru što je u nastavku meča imalo veoma velikog značaja. Na poluvreme se otišlo vođstvom domaćina od 1:0.

Šumadija 1903 je u nastavku bila dominantniji tim. Imali su loptu više u svom posedu, bili su konkretniji pa otuda i dilema kako se nalaze na poslednjem mestu sa samo pet bodova. Sloga je pokušala da poveća prednost preko Tešića u 54.minutu kada je šutirao iskosa sa desne strane ali je to bilo slabo za Nastića. Svoju bolju igru Kragujevčani krunišu golom u 67.minutu. Lopta je došla na desnu stranu do Andrića koji prvo vara Filipovića i tako dolazi do prilike da centrira. To i činii pogađa u trepavicu usamljenog Živadinovića koji ovoga puta ne greši, 1:1. U 74. gosti opet prete. Dobrić je izdržao sve duele na sredini terena, lopta na kraju dolazi do Živadinovića a njegov udarac je bio više nego dobar. Usledio je mali prekid jer je četvrti sudija Kurlagić imao primedbe na ponašanje trenera gostiju Pantelića pa mu je Đorđević pokazao put u svlačionicu. Sloga je u finišu meča imala dve dobre prilike, obe bez realizacije. Prvo je Ćendić posle kornera sa dva metra promašio gol da bi u nadoknadi vremena Grujičić solidno šutirao a Nastić na kraju izlazi kao pobednik jer je lopta završila u njegovim rukama.

U narednom kolu Sloga gostuje u Novom Pazaru Jošanici.