Stigla kazna za promašaje (VIDEO)

IVANJICA – Napredak je odneo ceo plen iz Ivanjice ali da su napadači Javor Matisa bili precizniji krajnjii epilog bi sigurno bio drugačiji.

Obe ekipe i Javor Matis i Napredak, u današnji meč su ušle posle izuzetno vrednih pobeda. Verovatno je domaćin bio pod većim rezultatskim pritiskom jer im je takva pozicija na tabeli, dok su Kruševljani u dosta boljoj poziciji. Na kraju gosti su kaznili sve promašaje domaćih i odneli sva tri boda iz Ivanjice. Trener Napretka Milorad Kosanović na teren je izveo potpuno isti sastav koji je počeo utakmicu protiv Partizana: Petrović, Boranijašević, Simonović, Miladinović, Bajić, Eskić, Mitrović, Alivodić (Milisavljević 81’), Džese (Vujić 89’), Vukanović (Kasalica 90’) i Đerić. Njegov kolega Vlado Jagodić je za razliku od prošlog kola napravio dve izmene jer u sastavu nije bilo Krnića i Maričića pa je Javor Matis izgledao ovako: Glintić, Ristovski, Karišik, Kornelijus, Amanović, Kolaković (Milanović 62’), Marčić (Sević 46’), Mitošević (Maričić 89’), Cvetković, Eliomar, Ivanovski. Utakmicu je sudio Srđan Obradović iz Jagodine, Oliver Petrović iz Niša je bio prvi pomoćni a drugi Ivica Stojanoivć iz Niša.

Napredak je pokazao da ume da bude veoma nezgodan ako im se dozvoli da dođu do svoje igre pa se više vodilo računa o svom nego o protivničkom golu. Sve što se dešavalo bilo je sporadično i u 14. minutu posle obostranog pipanja pulsa gledamo prvu gužvu u šesnaetercu Napretka. Lopta dolazi sa desne strane, udarcem sa 18 metara pokušava Mitošević a sve neuspešno završava Kolaković.  Mogli su možda više gostujući igrači u 21.minutu posle lošeg reakcije Glintića kada je loptu bukvalno dodao Alivodiću koji se nije najbolje snašao pa nije bilo opasnosti po gol domaćih. U 24. Vukanović je pokazao svoje brzinske sposbnosti kada je lako pretrčao Karišika pored leve aut linije ali na kraju nije uspeo da akciju završi sam niti da proigra svoje saigrače na drugoj strani. Zapretili su gosti i u 30.minutu kada je Đerić šutirao a Glintić na jedvite jade loptu poslao u korner. Pokušali su domaći preko Marčića u 30.minutu kada je vezni igrač Javor Matisa računao na klizav teren ali je Petrović bio spreman i lako došao do lopte. Po veoma teškom terenu i jakoj kiši koja je počela da pada na samom početku utakmice  u prvih 45 minuta viđena je prosečna fudbalska predstava pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Jagodić je u svalčionici ostavio rovitog Marčića a na teren poslao oporavljenog Sevića. U njegovoj prvoj akciji u 47.minutu izborio je korner posle čijeg izvođenja priliku ima Ivanovski ali je loše zahvatio loptu pa je Petrović lako došao do nje. U sledećoj akciji stopostotna prilika za domaće. Igrao se 48. minut kada je Amanović odlično prošao po levoj strani idealno proigrao Silvu na drugoj stativi a Brazilac umesto mreže pogađa samo stativu. U uvodnim minutima drugog poluvremena Javor Matis je bio ambiciozniji pa je u 57.minutu svoj udarac oprobao Amanović, a dva minuta kasnije velika gužva pred golom Napretka. Cvetković je izveo slobodan udarac gosti se prvobitno brane da bi Mitošević probao prvi put kada je izblokiran da bi drugi put lopta otišla za malo pored gola. I kako to fudbal ume da režra kazna stiže u 66.minutu. Lopta preko Vukanovića dolazi do Eskića koji je video usamljenog Đerića na drugoj stativi a napadač Napretka bez problema trese mrežu Glintića i dovodi Napredak do vođstva od 1:0. Držao je Napredak kontrolu lopte i igre jer su domaći bili pod velikim moranjem i želeli su to da iskoriste i postignu drugi gol a onda je u 77. minutu Sević izneo loptu preko celog terena proigrao Silvu a njegov udarac završava pored desne stative. U 81. Cvetković pronalazi Ristovskog a Milanović kasni na centaršut. U 89.minutu gosti su od Obradovića tražili jedanaesterac kada je u prodoru bio Vukanović, Glintić je krenuo ka lopti igrač Napretka pada a Obradović samo odmahuje rukom. To je bilo sve vredno pomena pa je na kraju ostalo 0:1 i čarapani odnose sva tri boda iz Ivanjice. Ako je za utehu u ovom kolu su pored Javor Matisa poraz doživeli i Borac i Rad koji su glavni kokurenti za borbu za opstanak i nema sumnje da Ivanjičanima sledi detaljna analiza svega što se izdešavalo tokom ovog dela prvenstva. I laiku je jasno da treba dosta toga da se promeni u igračkom kadru ukoliko se želi opstanak u ligi a narednih mesec dana će pokazati u kom smeru će ići ivanjički superligaš.