Sreća okrenula leđa (video)

IVANJICA – Pored Radničkog, Čukaričkog, Mladosti i Jagodine bod iz Ivanjice odneo i Novi Pazar.

javor-novi pazarNeće pa neće, tako se mogu opistai utakmice Javor Matisa pred svojom publikom. Stvara se dosta prilika, lopta je mnogo više u posedu Ivanjičana nego u nogama protivnika, ali gol jednostavno neće. Tako je bilo i protiv Novog Pazara, gde je domaća ekipa šutnula ka golu Pazaraca 19 puta, od toga 9 u okvir gola, dok je gostima od 4 udarca samo jedan bio dovoljan da kući odu neporaženi.
Javor Matis i danas oslabljen jer su se Miloviću i Stojakoviću pridružili Docić i Silva pa je Janjić izveo ekipu u sastavu: Đogatović, Gajić, Josović, Crnomarković, Miletić, Ađuru, Đokić, Martuševič (Zečević 56′), Gafurov, Čečarić (Ratković 75′) i Dražić. Novi Pazar je posle smene Dodića vodio Izet Ljajić pa su gosti igrali u sastavu: Zečević, Trtovac, Kostić, Šarac, Tintor, Radivojević (Pajović 90′), Vuković, Vusljanin, Đalović (Osmanagić 18′), Pavlović i Okoebuke (Damjanović 66′). Utakmicu je sudio Srđan Jovanović iz Kaluđerova, sa pomoćnicima Dejanom Petrovićem iz Kikinde i Jovicom Milinom iz Iriga. Četvrti sudija je bio Dejan Potočan iz Vršca dok su dodatne sudije bili Dejan Santrač iz Pavliša i Đorđe Maksimović iz Inđije.
Oko 700 gledalaca u prvih 45 minuta nije videlo sadržajnu igru jer su se gosti opredelili za zatvoreniju varijantu, počeni iskustvom iz prethodne dve utakmice koje su odigrali protiv Javor Matisa i oba puta bili poraženi. Domaćin željan pobede jer su poslednje četiri utakmice na svom terenu odigrali nerešeno, pa se osvajanje sva tri boda nametalo kao imperativ. U 6.minutu beležimo prvu priliku za Javor Matis. Čečarić je poneo loptu ka protivničkom golu, proigrao Dražića a on ponovo Čečarića da bi danas odlični Zečević loptu poslao u korner. Josović je izveo udarac iz ugla, odbijenu loptu ponovo vraća u šesnaesterac gostiju da bi na kraju šutirao najbolji pojedinac u redovima domaćina Gafurov. U 18. minutu svoj udarac je oprobao Josović, Zlatko zečević ponovo na mestu, a u 27. na centaršut Gajića Čečarić je mogao bolje da zahvati loptu glavom. Ovako nije bilo bojazni za golmana Novog Pazara. Još jednom je Gafurov zapretio, ovoga puta u 38.minutu kada je šutirao sa 20-tak metara da bi Zečević lako došao do te lopte. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0

Nije bilo izmena u obe ekipe a prvu priliku u nastavku imaju domaći. Gafurov je izveo slobodan udarac, lopta odlazi na drugu stativu gde je stiže Čečarić a Zečević još jednom dobro interveniše. Gosti koji su veoma malo vremena provodili na protivničkoj polovini dolaze do prednosti u 52. minutu. Pavlović je uputio centaršut, prvo je loše reagovao Miletić pa potom i drugi štoper Crnomarković, što vešto koristi bivši igrač Ivanjičana Radivojević. I kao u utakmici protiv Jagodine, kreće jurnjava minusa. Đokić šutira u 55.minutu preko gola, da bi pet minuta kasnije domaći stigli do izjednačenja. Golu je prethodila kontra gostiju 5 na 4, Radivojevićev udarac je izblokirao Crnomarković i iz toga protističe školski kontranapad. Zečević iz redova Javor Matisa je centrirao, Dražić bio prenizak za tu loptu koju je na volej dočekao Gafurov. Zečević na golu Novog Pazara još jednom dobro interveniše ali u nastavku akcije je bio nemoćan. Hitri Gafurov natrčava na odbitak i donosi zasluženo izjednačenje. Nastavili su sa napadima domaći pa je kestenje iz vatre još jednom vadio odlični Zlatko Zečević. U 73.minutu šutira Dražić, lopta odlazi u korner nakon kojeg Tintor umalo nije matirao svog golmana. U 79. Ratković je želeo da šutira a moglo je da bude mnogo opasnije da je Marko Zečević bio brži. Domaći su bili najbliži vođstvu u 83.minutu. Josović izvodi slobodan udarac, Ratković vraća povratnu za Gafurova a lopta pri čudnoj putanji završava na stativi. Opasno su zapretili domaći i u 86.minutu klada je Gafurov pobegao po levoj strani a udarac Ratkovića odbranio Zlatko Zečević. Poslednju priliku na utakmici imali su gosti preko Pavlovića u 90.minutu kada je vezista Novog Pazara neprecizno šutirao pa je treći ovosezonski meč između Javor Matisa i Novog Pazara završen bez pobednika 1:1.
Bio je ovo peti uzastopni remi Javor Matisa pred svojim gledaocima, ali definitivno Ivanjičani nemaju sreće. Pored povreda koje ih prate tokom jeseni ni lopta neće u gol, ali raduje podatak da ima igre i da sve prilike dolaze iz smišljenih akcija. Za meč protiv Spartaka u narednom kolu najverovatnije se u ekupu vraća kapiten Milović kao i Docić, dok će Silva praviti društvo povređenom Stojakoviću.