Srbija pobedila Kipar u Užicu (video)

UŽICE-Reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskom meču reprezentaciju Kipra sa 2:1 ,u prvoj utakmici sa novim selektorom Slavoljubom Muslinom na čelu nacionalnog tima.

srbija1Srbija je povela već u 2 minutu golom Mitrovića,da bi u 10 minutu Tadić povećao prednost  “orlova “na 2:0.

Prednost našeg nacionalnog tima mogla je u prvih 20 minuta susreta da bude mnogo veća.Dosta šansi ,ali bez realizacije.

Nakon nesporazuma između Nikole Maksimovića i Damira Kahrimana  Maksimović je postigao autogol i smanjio rezultat na 2;1.

U drugom poluvremenu daleko slabija igra .Jedina ozbiljnija šanasa u 71.minutu ,ali se Živković,Pavlović i Ljajić nisu najbolje snašli iako su bili u poziciji 3 na 1.

Selektor Slavoljub Muslin izjavio je da je zadovoljan zalaganjem igrača i prikazanom igrom .

“Stvorili smo mnogo šansi,ali još treba da se uigravamo.Imali smo samo dva dana pred meč sa Kiprom.Nastavićemo sa sistemom igre sa 3 napadača ,3-4-3,danas smo dobro igrali  posebno u prvom poluvremenu .Pohvalio bih i sve debitante u reprezentaciji”,izjavio je Muslin posle meča.

Selektor Kipra Kristofor Kristakis izjavio je da ga je Srbija iznenadila taktikom.

“Promena selektora donela je i promenu taktike u timu Srbije,što nas je zateklo nespremne u prvih 20 minuta.Pobeda Srbije nije dolazila u pitanje i želim je puno uspeha u predstojećem kvalifikacionom periodu”,rekao je selektor Kipra posle urtakmice.

Za Srbiju su nastupili :Kahriman,Rukavina,Maksimović,Rajković,Milunović,Mladenović,Matić,Nemanja Maksimović,Tadić,Kostić,Mitrović,Sedlar,Kolarov,Grujić,Ljajić,Živković i Pavlović.

Utakmicu je pratilo oko 7.000 gledalaca na Gradskom stadionu u Užicu.

Reprezentacija Srbije 31.maja igra drugu prijateljsku utakmicu sa Izraelom u Novom Sadu.