Sloga – Sloboda 85 – 81 (20-24, 14-15, 31-13, 20-29)

Pred 500 gledalaca u sportskoj dvorani,očekivano su košarkaši kraljevačke Sloge pobedili otpisanu užičku Slobodu, ali su do trijumfa vrednog opstanka u ligi stigli mnogo teže nego što se očekivalo.

Ponovo su domaći imali samo devet igrača koji su bili zdravstveno sposobni da izađu na parket, a meč su otvorili jako loše. Serijom izgubljenih lopti, bez prave organizacije napada, Kraljevčani su omogućili da gosti imaju blagu rezultatsku prednost koja je u 12. minutu iznosila 21-28. Usledila je serija domaćih od 7-0 i činilo se da stvari dolaze na svoje, ali tako nisu mislili puleni Đorđa Jovičića. Novom serijom poena, uz dobru odbranu stigli su do vođstva 30-37, a sve što su do odlaska na veliki odmor uspeli da urade domaći bila su još četgiri poena za podnošljiv minus 34-39. Pravo lice destkovani sastav Vladimira Đokića pokazao je u trećoj deonici. Igrač preokreta bio je Milić Blagojević koji je odličnom odbranom i skokom, uz izvanredne asistencije pokrenuo saigrače. Već u 23. minutu je bilo 47-42, a par minuta kasnije „beli“ dolaze do prve dvocifreme prednosti 56-46. Najveću prednost Sloga je ostvarila u 29. minutu 63-48 posle trojke večeras odličnog junoše Luke Vuksanovića. Izgledalo je da je sve gotovo, pogotov što „Ere“ nisu mogle ništa da pogode sa distance. Ipak, nije moglo bez drame. na dva minuta pre kraja Dušan Kutlešić je pogodio prvu trojku za svoj tim, a onda za manje od 60 sekundi vezao još tri „trice“ i Sloboda je stigla na poen zaostatka79-78. Uspeo je Otović da vrati trojku, ali je na drugoj strani pogodio sa 6, 75m Pašajlić. Sve dileme je razrešio Milan Dabović koji je sigurno pogodio dva slobodna bacanja za konačnih 85-81.

– Znali smo da će biti teško. Sloboda jeste ispala, ali je igrala rasterećeno, bilo je pitanje kada će početi da pogađaju. Uspeli smo da izdržimo u finišu meča njihov nalet i pobedimo – naglasio je posle meča Luka Vuksanović košarkaš Sloge.