Sloga podelila bodove sa liderom Loznicom (video)

POŽEGA – Derbi 13.kola srpske lige zapad između Sloge i Loznice završen je bez pobednika, 0:0. Lepo vreme, rasterećenost domaćih, i ubedljiva liderska pozicija Loznice obećavale su dobar fudbal pa se na gradskom stadionu okupilo oko 800 gledalaca.

Obe ekipe u najjačim sastavima, ali sa dosta taktičkih zadataka dobijenih od trenera. Sloga je igrala u sastavu: Jeveričić, Tanasković, Radovanović,Borko Nikolić, Ćendić, Đokić (Đorđević 46′), Ružičić, Lekić (Maričić 70′), Filipović, Matković i Plazinić (Miloš Nikolić 81′). Loznica koju predvodi Duško Obadović požeškoj publici se predstavila u sastavu: Divac, Todorović, Savinović, Jevtić, Nikolić (Dišić 46′), Sević (Đurić 46′), Jankoivć, Trebovac, Maksimović i Milovanović. Utakmicu je sudio Pavle Iić iz Kragujevca a pomagali su mu ivanjičanin Ljubiša Borisavljević i kragujevčanin Mališa Cvetković.

Minutom ćutanja, pre početka utakmice odata je poslednja počast tragično nastradalom Želimiru Ršumoviću dugogodišnjem fudbalskom sudiji i radniku.
Od kako je Ilić dao znak da utakmica može da počne, videlo se da će utakmica biti tvrda i bez mnogo prilika za gol. Oba trenera su dobro prostudirala svog rivala i svojim igračima podelili striktna zaduženja, kako bi osujetili napade protivnika. Sloga je u zadnjoj liniji imala četiri igrača, u sredini pet a smao Plazinić je bio istureni napadač. I već u četvrtom minutu Sloga je mogla do gola. Plazinić je sve dobro uradio odlično proigrao Ružičića posle čijeg udarca sa 7 metara, lopta odlazi visoko preko gola. Uzvratili su gosti u 10.minutu preko Milovanovića kada je dobro intervenisao Jeveričić. U igri koja se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca nije bilo velikih prilika za postizanje gola a najopasniji napadač Sloge, Plazinić umalo nije iznenadio odbranu Loznice u 32.minutu. Na njihovu sreću sve je dobro pratio golman Divac, i za dlaku bio brži od devetke domaćih. U 39. minutu Loznica preti dva puta u istoj akciji. Prvo je šutirao Trebovac sa 20 metara, Jeveričić odbio loptu da bi u nastavku akcije do nje došao Milovanović. Usledio je udarac u bliži ugao a golman Sloge još jednom uspešno interveniše.
Duško Obadović trener Loznice na poluvremenu je u svlačionici ostavio bonus igrače Sevića i Nikolića a umesto njih na teren poslao Dišića i Đurića. Milan Simeunović je takođe posegao za izmenom i umesto Đokića u igri je bio brzonogi Đorđević. Videli smo potpuno isto otvaranje kao sa početka utakmice, samo je ovoga puta Plazinić pokušao da ugrozi Divca sa distance. Solidan udarac Divac uspeva da zaustavi i spase svoju mrežu. Bilo je to u 51.minutu. Od tog trenutka šesnaesterci kao da nisu postojali, a golmani su mogli slobodno da odu negde na kafu. Odbrane obe ekipe su bile na visokom nivou za razliku od ofanzivnih linija. Poslednjih deset minuta Sloga je igrala sa 10 igrača. U pordoru je bio Trebovac a Ćendić je nesmotreno startovao, i zbog toga je od Ilića dobio drugi žuti karton, a to faktički znači crveni, što je unelo zebnju u redove domaćih. Simeunović iz igre vadi Plazinića a na teren šalje visokog Miloša Nikolića. Odličnu priliku da iz Požege odnese sva tri boda, propustio je kapiten Loznice Maksimović kada je sa nekih 7-8 metra šutirao veoma neprecizno.

Današnja utakmica je pored rezultatskog imala i humanitarni karakter. Tokom utakmice prikupljala su se sredstva za lečenje sugrađanke Sanje Ješić kojoj je novac potreban za oporavak i lečenje u Gracu. Prikupljena su sredstva u iznosu od 35.890 dinara, a fudbaslki klub Sloga i porodica Ješić zahvaljuju svima koji pomogli Sanji.
Sloga u sledećem kolu na svom stadionu dočekuje Polet iz Ljubića.