Sloga po planu (VIDEO)

POŽEGA – Pobedom od 3:1 nad Zlatiborom Sloga i dalje konkuriše za mesto koje vodi u Prvu ligu Srbije.

Sloga je svojom 16 pobedom prekinula niz nepobedivosti Zlatibora od 14 utakmica bez poraza, i vratila se na drugu poziciju srpske lige zapad. Po promenljivom vremenu, čas sunce čas kiša, 200 gledalaca je videlo dobru prvenstvenu utakmicu u kojoj su domaći igrači kaznili svaku grešku gostiju sa Zlatibora i tako na kraju ubedljivo slavili, 3:1. Zlatibor je igrao u sastavu: Divac, Marjanović, Matić, Stanić, Milosavljević, Lazović, Nikačević (Arsić 68′), Pavlović, Tomačević (Božović 46′), Maldenović i Lakićević (Cvetković 46′). Sloga u svojoj standardnoj postavci 4-2-3-1: Jeveričić, Tanasković, Nikolić, Ćendić, Žilović, Stanić (Đorić 62′), Božić (Neoričić 89′), Ćirović, Plazinić, Grujičić i Tešić (Radosavljević 68′). Utakmicu je sudio Mladen Jakovljević iz Ljiga a pomagali su  mu Milorad Jovanović takođe iz Ljiga i Želko Šolajić iz Ivanjice. Skoro pola vremena u prvih 45 minuta trajalo j eopipavanje pulsa i jednih i drugih, pa su prvi zapretili gosti u 22.minutu. Ćendić je izgubio duel na ivici šesnaesterca, Lakićević je poslao loptu ka protivničkom golu da bi na kraju Nikačević šutirao iznad prečke. Nakon toga Sloga preti dva puta preko Ćirovića, oba puta posle prekida a idealnu priliku da dovede svoj tim u vođstvo ima Plazinić u 31. minutu kada ga je Tešić odlično proigrao. Plazinić se za ovaj promašaj iskupuio devet minuta kasnije kada je pogrešio Milosavljević i tako otvorio put napadaču Sloge ka golu. Usledila je rutinska završnica za vođstvo Sloge od 1:0. Samo dva minuta kasnije Lakićević je imao priliku da ugrozi Jeveričića ali je njegov udarac izblokiran, da bi maldi Tešić uodličnoj kontri pokazao da mora još mnogo toga da uči kada je fudbal u pitanju.

Mudrinić na poluvremenu ostavlja u svlačionici bonus igrače Tomaševića i Lakićevića a na teren šalje Božovića i Cvetkovića kako bi što pre došao do izjednačenja. Sve to pada u voduu 49. minutu posle još jedne kardinalne greške gostiju. Do lpote je došao Grujičić koji na kraju nesebično pronalazi Tešića a ovom nije bilo teško da zatrese mrežu Zlatibora. Gosti smanjuju rezultat na 2:1 prko Mladenovića u 58. Precizan i jak udarac sa 15 metara nije bio pod kontrolom Jeveričića pa se gosti vraćaju u igru. Pokušao je još jednom mladi napadač Sloge Tešić, ovoga puta u 59. minutu a Divac dobro interveniše. Žilović je u 76. solidno izveo slobodan udarac a konačan rezultat postavlja Grujičić u 77.minutu. Još jednom je odbrana gostiju pogrešila, ovoga puta Matić a Grujičić na asistenciju Radosavljevića ne greši.

Sloga se vratila na drugo mesto a veliki ispit imaće već u narednom kolu kada gostuju u Valjevu Budućnost Krušiku.