Sloboda remizirala sa Bežanijom (video)

UŽICE – Sloboda je i pored blede igre imala priliku da svalada Bežaniju, ekipu koja se kao i Sloboda grčevito bori za opstanak, ali Lekić nije uspeo da realizuje penal u drugom minutu nadoknade tako da je na kraju pripao po bod i jednoj i drugoj ekipi.

Na Gradskom stadionu u Užicu oko 600 ljubitelja fudbala posmatralo je nekvalitetan fudbal, primeren ekipama iz donjeg dela tabele tako du su nezadovoljni otišli svojim kućama. Sloboda je igrala u sastavu: Tasić, Miličić, Čančarević, Milekić, Babić, Grujičić, Milanović, Stojanović (Dolmagić 69′), Lekić, Došljak i Popović. Bežanija: Ostojić, Lopez, Božičić, Kolunija, Govedarica, Matović, Peković, Đorđević, Antelj (Bastajić 59′), Brujić ( Divac 59′) i Jovanović. Utakmicu je sudio Aleksandar Živković iz Niša sa pomoćnicima Slađanom Rajkovićem iz Obreža i Miodragom Zdravkovićem iz Ražnja.
Prvo poluvreme proteklo je u raztrzanoj i nervoznoj igri oba protivnika. Dosta grešakau predaji lopte igrača Slobode, omogućilo je odbrani Bežanije da lako rešavaju sve situacije u svoju korist. Na drugoj strani isto su radili i igrači iz srednjeg reda gostiju, pa golmnai obe ekipe nisu imali preteranog posla. Što bi se reklo igra između dva šesnaesterca bez pravih prilika, ali da izveštaj ne bude baš bez ništa beležimo sledeće situacije.

Milanović koji je prekomandovan iz omladinskog pogona u prvi tim, solidno šutira sa 20 metara, pored gola. Lekić je u 22. minutu izveo korner a Popović glavom loptu šalje preko prečke što je učinio i u 34.posle centaršuta Miličića. Najbolju i jedinu priliku u prvom poluvremenu za Bežaniju imao je Jovanović, kada je ispala kompletna odbrana Slobode, a Tasić pravovremenim istrčavanjem sprečio Jovanovića da se upiše u listu strelaca. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 0:0, ali je opšti utisak da je bilo ništa ništa.
U nastavku ista meta isto odstojanje. Grujičić je u 53.minutu krenuo u solo prodor pa potom šutirao sa 20-tak metara, bez uspeha. Još jednom je Jovanović zapretio. Pogrešili su na sredini igrači Slobode, Jovanović je ušao u šesnaesterac, pokušao da uposli Đorđevića ispred kojeg u poslednjem trenutku interveniše Čančarević tako što loptu šalje u korner. Igrao se 84.minut kada je Grujičić pronašao Čančarevića, na njega je startovao Lopez a Živković koji je bio blizu ne pokazuje na belu tačku. To je ipak učinio u drugom minutu nadoknade. Lopta je došla iz auta, Popović ju je preglavao a Peković nerezonski udara loptu rukom. Dileme ovoga puta nije bilo. Loptu je uzeo Lekić, imao je dosta vremena da se koncentriše, a na kraju Ostojić je pokazao da je mnogo mudriji i iskusniji. Pogodio je na koji će stranu lopta i odličnom intervencijom svojoj ekipi doneo veoma vredan bod.

Živković je gostima pokazao čak sedam žutih kartona a Slobodi tri. I jedna i druga ekipa do kraja prvenstva vodiće žestoku borbu za opstanak, a ukoliko žele da ga izbore moraju menajti stil igre. Sloboda u narednom kolu gostuje u Petrovcu na Mlavi, gde ih čeka Sloga koja je prebrinula sve svoje brige oko opstanka, i biće to još jedna u nizu odlučujućih utakmica u grčevitoj borbi za goli život.