Sloboda prejaka za Zemun (video)

UŽICE – Iako je Zemun poveo u 5.minutu evrogolom Đokića, golovima Đorđevića u 43. i 66. i Džejkobsa u 55.minutu Sloboda osvojila sva tri boda protiv Zemuna.

sloboda-zemunSloboda je više nego zasluženo savladala Zemun 3:1 i tako posle dva remija i dva poraza došla do vredne pobede. Sloboda je igrala u sastavu: Tasić Z. Nikola, Marjanović, Vučković, Milekić, Babić ( Vidić 46′), Miličić, Tasić D. Nikola, Đurić, Dolmagić (Džejkobs 54′), Vukojičić (Torbica 90′) i Đorđević. Zemun: Krunić, Ćulibrk, Kuzmanović, Zečević, Kolunija, Simić (Gemović 70′), Đuričin (Jeremić 57′), Potkozarac, Tufegdžić (Rašković 57′), Rusmir i Đokić. Utakmicu je sudio Slaviša Radovanović iz Laćarka a pomagali su mu Novosađani Milan Šutulović i Svetozar Živin.
Pre utakmice minutom ćutanja odata je poslednja počast Dimitriju Bojoviću, sportskom radniku koji je dugo godina bio fudbalski sudija a potom i savezni internacionalni instruktor. Dišo je bio i predsednik Opštinskog fudbalskog saveza i fudbalskog saveza Zlatiborskog okruga.
Već na početku meča gosti dolaze do prednosti. Igrao se 5.minut kada je Babić krenuo u avanturu, izgubio loptu na protivničkoj polovini a iskusni Đokić je krenuo u kontranapad. Imao je više solucija da reši započetu akciju i na kraju se opredelio za udarac sa 20-tak metara. Lopta je odsela u desnom gornjem uglu Tasićevog gola za rano vođstvo gostiju. Činilo se u tim trenucima da će Zemunci, koji su imali podršku preko 100 navijača biti tvrd orah za domaću ekipu, ali se ispostavilo sasvim drugačije. Sloboda je tokom celog meča više imala loptu u svojim nogama, više napadala i uglavnom se čekalo na potez Vukojičića koji je i u ovoj utakmici pokazao koliko vredi. Igrao se 23.minut kada je sve dobro uradio, oslobodio se svog čuvara a onda pogodio spoljni deo mreže. Do zasluženog izjednačenja Sloboda dolazi u 43.minutu. Tasić D. Nikola je odlično proigrao Đorđevića a lopta se dva puta odbila od prečke i završila iza leđa nemoćnog Krunića. Domaći su u poslednjem minutu prvog poluvremena imali priliku da dođu do potpunog preokreta. Još jednom je Vukojičić napravio dar mar po levoj strani, kao na tacni poslužio Đorđevića koji sa 5 metara ne uspeva da pogodi gol već samo stativu pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom 1:1.

Nezadovoljan igrom štopera Babića Ristanović ga ostavlja u svlačionici, a umesto njega na teren šalje Vidića. Ipak ključna izmena dogodila se u 54. minutu. Iz igre je izašao malo primećeni Dolmagić a u igru je ušao Džejkobs. Samo minut po ulaski na teren ovaj igrač se upisuje u listu strelaca. Miličić je na brzinu izveo slobodan udarac, proigrao Vukojičića a on Džejkobsa koji nije ponovio grešku Đorđevića već loptu plasirao u nebranjenu mrežu, za vođstvo od 2:1. To je dalo krila igračima Slobode koja nošena publikom igra sve bolje pa u 59. minutu beležimo solidan pokušaj Miličića, da bi u 66. Sloboda povećala svoju prednost na 3:1. Prosta akcija na sredini terena, Džejkobs proigrava Đorđevića koji je brži od Zečevića a nakon bega usledila je rutinska realizacija za sigurno i zasluženo vođstvo Slobode od 3:1. Nakon tog pogotka domaći igrači smanjuju ritam pa gosti prete u nekoliko navrata. Prvi put posle kornera u 78.minutu kada Zečević šutira pravo u Tasića, da bi golman domaćih u 82. pokazao da ima dosta osećaja za igru. Rusmir je prograo Potkozarca a Tasić pravovremenim istrčavanjem otklonio opasnost po svoju mrežu. U 90. je mladi golman Slobode još jednom dobro intervenisao nakon što se Rašković oslobodio Milekića, lepo mu je skratio ugao i na taj način onemogućio rezervistu Zemuna da se upiše u listu strelaca. U nadoknadi vremena pokušali su u istoj akciji i Jeremić i Rusmir, oba neprecizno pa je na kraju na semaforu ostao rezultat 3:1.
Radovanović je u fer i korektnoj igri pokazao 6 žutih kartona, dva domaćim i četiri gostujućim igračima. Sloboda je današnjom igrom potvrdila da je fizički besprekorno spremna ali i da postižu veliki broj golova, iako su ukinuli radno mesto klasičnog napadača.
Na kraju obično možete da čujete izjave trenera ali ovoga puta ne. Sve zahvaljujući Goranu Miloševiću kojeg je portparol kluba na vreme pozvala, ali je on ljut zbog poraza, svojim igračima držao slovo skoro pola sata kao da to nije mogao da uradi nakon konferencije za medije. Od Užica do Zemuna autobusom ima vožnje bar 4 sata, mogao je da priča sa njima do mile volje. Ovako smo videli još jedan dokaz velikog nepoštovanja drugih i odraz neprofesionalnosti.