Sloboda – Meridian 87:59 ( 27:20; 24:5; 15:14; 21:20)

UŽICE – Košarkaši Slobode pobedom nad novosadskom Meridianom, na svoj konto upisali šestu pobedu.

Sloboda nastvalja sa sigurnim igrama na domaćem terenu, pa je u Velikom parku oružje položila Meridiana. Gosti su samo prva tri minuta bili ravnopravan protivnik jer su u tom periodu imali prednost, prvo 0:3 pa potom 3:9, da bi se Obrenovićevi puleni uozbiljili i koševima Pašajlića, Anđića i Kneževića došli do vođstva 11:9, i do kraja meča razlika se samo uvećavala. Na kraju prve deonice Sloboda je vodila 27:20 a na kraju se ispostavilo da je 2/4 rešila pobednika ovog meča. Košarkaši Meridiane su u 15. minutu preko Jovičića ubacili 25. poen, i od tada koš Slobode je za njih bio začaran. U ovom delu igre Novosađani su ubacili samo pet poena nasuprot 24 Slobode tako da se na odmor otišlo rezultatom 51:25. U nastavku, košarkaši Slobode su u jednom trenutku imali plus 32 (32.minut 73:41) i jedina dilema je bila sa koliko će razlike Užičani dobiti ovaj meč.Obrenović je iskoristio priliku i dao šansu svim igračima, a u listu strelaca su se upisali svi osim Miljanića. Na kraju više nego zaslužena pobeda Slobode 87:59. Najistaknutiji pojedinac u redovima Slobode bio je Koprivica sa 21 poenom, a pored njega dvocifreni su bili i Pašajlić 12 i Knežević 10 poena. Kod gostiju, jedina svetla tačka je bio Radinović koji je ubacio 22 poena.
Posle ovog kola Sloboda se nalazi na 3.mestu sa skorom od 6 pobeda i dva poraza.
U narednom kolu Sloboda će gostovati u Novom Sadu gde ih dočekuje ekipa Vojvodine.