Sloboda hrabra ali nedovoljno jaka (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Partizana pobedili su  Slobodu sa 84:62 (20:15, 18:12, 16:18, 30:17), u petom kolu Grupe B Superlige Srbije. Crno-beli su upisali i peti trijumf u domaćem prvenstvu, dok Sloboda sada ima skor 1/4.

Košarkaši Slobode su skupo prodali kožu kvalitetnijem protivniku, odlično se držali tri četvrtine dok je Partizanu bila dovoljna poslednja deonica da dođe do pete pobede.

Večeras je u Užicu bio praznik košarke. Stigao jer Partizan i 2000 gledalaca je napravilo pravu košarkašku atmosferu. Na jednoj strani navijači Slobode na drugoj Grobari. Verovatni su svi milsili da će gost iz Beograda lagano pregaziti i Đetinju, ali prve dve četvrtine nisu to pokazale.

Domaći košarkaši se nisu uplašili već su se hrabro suprotstavili kvalitetnijem protivniku. Lučić je Trikijeriju na startu poslao veoma mladu petorku u kojoj su bili golobradi Tadić, Ćubić i Đorđević, i oni nijednog trenutka nisu podlegli odličnoj atmosferi. Na drugoj strani Partizan bez Veličkovića, Renfroa i Pejdža sa malom minutažom Vanje Marinkovića što ne bi smelo da utiče  na igru bivšeg evropskog prvaka, protiv ekipa kao što je Sloboda.

„Čestitam Slobodi na dobroj, tvrdoj partiji. Mi smo dobro počeli, onda izgubili koncentraciju u odbrani i napadu što nas je koštalo dve i po četvrtine. Malo smo se više mučili nego što smo trebali, ali na kraju smo pronašli petorku koja je igrala efikasno u odbrani i poslednjih 12-14 minuta igrali onako kako smo trebali igrati celu utakmic“ rekao je Trinkijeri.

Prvu četvrtinu je dobio Partizan 25:20, a njegovi igrači nisu briljirali ni u nastavku. Pokušavao je Trinkijeri da nađe pravu petrorku ali mu to nije išlo za rukom. Sve vreme je Sloboda bila tu negde a na poluvreme se otišli rezultatom 27:38.

Treću deonicu mnogo bolje otvara domaća ekipa koja posle 3.30 igre dolazi na samo -4 (40:44), a Trinkijeri odmah traži tajmaut kako bi iskritikovao svoje igrače.Ni to nije pomoglo pa Sloboda poenima Trajkovića dolazi na -2 (42:44). Sve to prekida Nikolić trojkom, da bi Tadić na liniju slobodnih bacanja poslao Marinkovića koji je bio polovičan za 44:49. Usledilo je par očajnih rešenja na obe strane, bez postignutih poena a Lučić je želeo da prekine tu agoniju pa je pozvao tajmaut na 2.18 do kraja treće četvrtine. Nikolić krade Otaševiću loptu i lagano poentira da bi Partizan posle Marićevog faula u napadi u slobodnih bacanja Pecarskog ponovo otišao na +10 (54:44). Partizanu je pripao poslednji napad u ovoj četvrtini, Nikolić nije bio precizan van linije 6.25, Paunović je bio u brzom kntranapadu ali nije na vreme izbacio loptu iz ruku pa je Partizan iako je izgubio ovaj period igre 18:16 imao ukupnu prednost 54:45. Četvrtu deonicu Partizan otvara sa 11:2 i ide na +18. Ništa za rukom nije polazilo igračima Slobode pa Beograđani veoma lako dolaze na +20 (67:47).

Do kraja je Partizan rutinski utakmicu priveo kraju i rezultatski ubedljivo pobedio, mada igrom nisu oduševili veliki broj pristalica koji su ih bodrili tokom cele utakmice. Najefikasniji u redovima Partizana bio je Nikolić sa 15 poena, Pušica jer ubacio 12 a Pecarski 11.

Kod Slobode jedini dvocifreni je bio Marić sa 14 poena, 9 je ubacio Ćubić a poen manje Simić. Gosti su dominirali u skoku 39 naspram 30 Slobodinih, dok su u šutu za tri poena bili tu negde, Sloboda 2/11 ili 18% a Partizan 5/25 odnosno 20%.

U narednom kolu, Sloboda dočekuje Novi Pazar.