Slaba igra, bodovi se pamte (VIDEO)

IVANJICA – Golom Mitoševića u 79. minutu Javor Matis je osvojio tri boda a kvalitet igre oba tima nije mogao da zadovolji superligaški nivo.

Javor Matis je posle dosta muke došao do veoma važna tri boda protiv Radnika i tako na tabeli preskočio Rad koji je poražen i Bačku koja tek treba da odigra svoj meč u Humskoj. Radnik koji je u Ivanjicu doputovao bez šest standardnih prvotimaca igrao je u sastavu: Čančarević, Plavšić, Ivanović, Gojković, Mladenović, Pejčić, Žakula (Mirosavljević 87’), Radović (Podunavac 71’), Pantelić, Keremeh (Stanković 83’) i Zlatanović.  Ivanjičani su kako je i najavljivano bili u velikim kadrovskim problelmima jer Jagodić nije mogao da računa na Karišika, Tripkovića i Marčića  dok je stručni štab od ovog kola iznenadno pojačan, sada se  može slobodno reći bivšim kapitenom Milovanom Milovićem a startna postava Javor Matisa izgledala je ovako Đogatović, Terzić, Kornelijus, Kolaković, Amanović, Mitošević, Cvetković, Sević (Milanović 83’), Krnić (Obadović 66’), Silva i Ivanovski (Maričić 87’). Utakmicu je pred 300 gledalaca po veoma lepom vremenu za igru sudio Aleksandar Vasić iz Novog Žednika a pomagali su mu Darko Savović iz Bačke Palanke i Matija Olajoš Nađ iz Subotice. Pre početka utakmice odata je poslednja počast bivšem igraču Javora i bivšem fudbalskom sudiji Dragosalvu Karaklajiću.

Prvih 45 minuta nije donelo apsolutno ništa što krasi fudbalsku igru. Prvi udarac u okvir gola viđen je tek u 29. minutu kada je šutirao Mitošević, a Čančarević je loptu poslao u korner. Sve ostalo što se događalo pre i posle toga nije vredno pomena pa je na semaforu na poluvremenu stajalo 0:0 ali da je moglo da piše slovima pisalo bi ništa ništa.

Drugo poluvreme počinje u istom ritmu ali mnogo brže nego u prvom poluvremenu Javor Matis dolazi do prilike. Prvo je Krnić u 52. minutu lepo proigrao Silvu koji loptu vraća pred gol gostiju gde je bio sigurni Čančarević, a pola minuta kasnije Sević je došao u priliku da šutira što je i učinio ali je golaman Radnika još jednom bio dobro postavljen. Ponovo sledi period igre za uspavljivanje koji prekida Krnić slidnim pokušajem u 66. minutu. Odmah nakon toga Jagodić vrši prvu izmenu kada menja Krnića a na teren šalje visokog Obadovića ne bi li nešto više uradili iz nekog prekida. U 69. prva velika prilika za domaće. Terzić se lepo ubacio po desnoj strani i pronašao Ivanovskog na dva metra od gola Čančarevića ali ni to nije bilo dovoljno napadaču Javor Matisa da pogodi mrežu. A onda u 79. minutu konačno se prekida letargija.  Dugo je trajala akcija igrača u belom. Prvo je Kolaković loptu ubacio pred gol, ona odlazi na drugu stranu do Sevića koji nije šutirao već proigrao Mitoševića za kojeg je ta pozicija bila kao penal i domaćin je konačno došao do toliko željenog vođstva. Na kraju se ispostavilo da je to bio konačan rezultat vredan sva tri boda.

Igra će svakako biti veoma brzo zaboravljena a ono što je najvažnije bodovi su ostali u Ivanjici. Za Javor Matis sledi period u kom će prvo gostovati u Inđiji u okviru 1/8 finala Kupa Srbije, pa se potom putuje u Bačku Palanku na megdan Bačkoj a iza toga sledi gostovanje u Čačku. Nakon svega šlag na torti je Partizan u Ivanjici i nema sumnje da će u narednih mesec dana biti pakleno teško. Da bi se ostvario neki bolji rezultat biće potrebno mnogo više od ovoga što su igrači Javor Matisa prikazali protiv Radnika.