Rutinski do pobede (VIDEO)

POŽEGA – Golovima Stevanovića, Plazinića i Filipovića Sloga je upisala nova tri boda.

Sloga se veoma brzo oporavila od poraza u Čačku i pred 250 gledalaca uspela da savlada aranđelovačku Šumadiju 3:1 i tako nastavi da gura ka drugom mestu koje će verovatno voditi u viši rang. Šumadija je nastupila u sledećem sastavu: Nićiforović, Proković, Radović, Desivojević, Doderović, Juhik (Stefanović 82’), Jovanović, Radovanović (Obradović 53’), Arsenijević, Milanović, Turković (Krstović 76’). Aleksandar Petaković nije monogo menjao u odnsu na ekipu koja je poražena u Čačku pa je njegov tim izgledao ovako: Glintić, Klajanović (Kolarević 70’), Vlašić, Nikolić, Janjić, Filipović, Tasić, Jovanović, Stevanović (Kilibarda 82’), Plazinić, Golubović (Gajić 66’). Današnju utakmicu sudila je sudijska trojka: Nikola Todorović, glavni i Stefan Jeremić i Nikola Čotrić pomoćnici.

Sloga-Šumadija 3-1

Domaćin je utakmicu sa Šumadijom ušao kao i u sve ostale, sa moranjem pobede a to nikome ne prija. Sam početak utakmice nije mogao da nagovesti nervozu jer je Sloga veoma rano došla do prve prednosti. Igrao se 8. minut kada smo videli odličnu akcija Požežana. Prvo je lopta išla na glavu Goluboviću, on glavom proigrava Jovanovića koji na vreme u vatru stavlja Stevanovića, što je značilo vođstvo Sloge od 1:0 .

U 16.minutu beležimo dobru priliku za Slogu. Plazinić je bio brži od svog čuvara, Nićiforović je krenuo na vreme sa gola i uspeo da zaustavi nalet napadača Sloge. Lopta se odbila do Stevanovića, ali je sa gol linije izbacuje Proković. Već u sledećem napadu Šumadija dolazi do izjednačenja. Dugo je lopta bila na desnoj strani, prvo kod Turkovića pa kod Arsenijevića koji iskosa hirurški precizno pogađa malu mrežu nemoćnog Glintića.

Usledila je rastrzana igra na obe strane bez smišljenijih akcija da bi tek u 41. minutu usledilo novo uzbuđenje. Kružila je lopta oko Šumadijinog šesnaesterca da bi na kraju došla do Kalajanovića, usledio je prizeman centaršut pravo na nogu Plazinića koj rutinski realizuje priliku i svojim osmim golom u sezoni dovodi svoju ekipu do prednosti od 2:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Drugo poluvreme počinje poništenim golom Nikolića zbog ofsajda a onda u 52. minutu Sloga vodi 3:1. Janjić je odlično pronašao Plazinića koji više nego uspešno čuva loptu u svojim nogama, a onda igrački vraća povratnu za Filipovića. Vezni igrač plavih iz punog trka majstorski smešta loptu u donji desni ugao Nićiforevićevog gola. U 73. Minutu beležimo iznenandnu priliku za Plazinića. Kao da se nije nadao Plazinić da će ta lopta doći do njega, pa je u tom maniru i zvaršio akciju, tako da je ostalo 3:1. Pokušao je još jednom agilni Plazinić ovoga puta udarcem sa 15-tak metara u 85. minutu ali je iskusni Nićiforović bio na mestu.

Akcija požeške Sloge
Pobeda protiv gostiju iz Aranđelovca

Na kraju je ostalo 3:1 za Slogu koja je zasluženo upisala svoju šestu pobedu. U narednom kolu Sloga gostuje u Tutinu istoimenom domaćinu.