Rutinski do bodova (VIDEO)

IVANJICA – Crvena zvezda je golovima Rikardinja i Donalda osvojila sva tri boda u Ivanjici i sada mirno dočekuje prvo kolo Lige Evrope.

Posle dvonedeljne pauze zbog obaveza reprezentacije, Super liga je nastavljena 8. kolom a u Ivanjicu je stigla Crvena zvezda koja je na stadion pored Moravice doletela na krilima plasmana u Ligu Evrope. Oko 2500 gledalaca videlo je utakmicu u kojoj su crveno beli dominirali tokom svih 90 minuta i na karju zasluženo nose ceo plen iz Ivanjice. Koliki je značaj Milojević dao ovoj utakmici pokazuje i sastav koji je od prvog minuta istrčao na teren. Kao što je i najavljeno Kanga uopšte nije bio u protokolu, Boaći je krenuo sa klupe pa su crveno beli izgledali ovako: Borjan, Stojković, Rodić, Savić, Le Talek, Krstičić, Donald, Rikardinjo (Milijaš 80′), Srnić, Pešić i Radonjić (Adžić 62′). Na drugoj strani domaćin ne baš u najboljoj situaciji kako bodovno tako i igrački jer se na poslednjem treningu povredio Mitošević, Cvetković i dalje nedovoljno oporavljen za ovakvu utakmicu kao i Sević, pa su utakmicu počeli sa klupe. Vasiljević je morao dobro da promeša karte znajući koga ima na drugoj strani pa se opredelio za startnu postavu: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Amanović, Kolaković, Marčić (Cvetković 62′), Silva, Džons (Sević 66′) i Tripković (Ivanovski 84′). Aleksandar Vasić iz Novog Žednika je bio glavni sudija a pomagači su mu Dejan Petrović iz kikinde i Matija Olajoš Nađ iz Subotice. Četvrti sudija je bio Dragan Čolović iz Raške.

Kako je bilo i očekivano gosti su od samog početka preuzeli inicijativu i kontrolisali situaciju na terenu. Lopta je kružila od igrača do igrača u crveno belom dresu a domaćin je stajao pozicono želeći da zadrži protivnika što dalje od svog gola. Sve to je veoma krako trajalo jer je osporavani Rikardinjo koji je posle dužeg vremena dobio priliku od prvog minuta doveo Crvenu zvezdu do prednosti u 15. minutu. Dobio je loptu na 20-tak metara od gol domaćina a potom je usledio fenomenal udarac uz isti takav pogodak. U takvom ritmu se nastavilo tokom prvog poluvremena, Javor nemoćan da na bilo koji način pripreti gostima iz Beograda koji su veoma srtpljivo ponavljali sve što im je Milojević rekao. A onda je Vasić u 26.minutu dosudio slobodan udarac iz zone šuta zbog prekršaja nad Rikardinjom. Loptu je namestio kapiten Donald i izuzetno jakim i preciznim udarcem pogodio levi ugao Đogatovićevog gola za ubedljivo vođstvo od 2:0. Mogao je Srnić pored konfuzne odbrane Javor Matisa da dođe do gola kada je u 36. minutu sam sebi izgradio poziciju za udarac ali je za malo bio neprecizan.

Vođstvo iz prvog poluvremena dalo je gostima slobodu da malo opuštenije uđu u nastavak jer su tokom prvih 45 minuta imali potpunu inicijativu. Domaćin je tako dobio malo prostora pa je Vasić dosudio slobodan udarac posle faula nad Tripkovićem u 56.minutu. Silva je pokušao nešto poput Donalda ali je Borjan bio na lopti i poslao je u korner. Usledile su dve dobre prilike za Beograđane. Prva u 63. minutu kada je Srnić šutirao, Đogatović odbranio a Pešić nije uspeo da odbitak pretvori u novi gol. Minut kasnije Srnić je još jednom pokušao a Đogatović je još jednom bio siguran kao i u 64. kada je svoj udarac oprobao Krstičić. Javor Matis je zapretio preko Džonsa u 66.minutu ali napadač domaćih se nije najbolje snašao u povoljnoj prilici. Agilni Srnić je bio konstantana pretnja odbrani domaćih pa je u 67. još jednom pokušao ali i ovog puta bez uspeha. U 87. smo videli pokušaj rezerviste Javor Matisa Ivanovskog koji je posle slobodnog udarca bio najbolji u skoku ali je šutirao glaovom preko gola.  Polsednji pokušaj videli smo u nadoknadi vremena kada je Pešić šutirao iskosa da leve strane a Đogatović je još jednom izašao kao pobednik.

Crvena zvezda je, slobodno se može reći rutinski došla do tri boda i sada se okreće evropskom iskušenju protiv Bate Borisova. Javoru ostaje da se nada boljoj formi i bežanju iz donjeg dela tabele a veliko iskušenje ih čeka već u sredu kada gostuju u Lučanima domaćoj Mladosti.