Rutinska pobeda (VIDEO)

POŽEGA – Golovima Plazinića, Tasića i Golubovića Sloga je više nego zasluženo savladala simpatične goste iz Zubinog Potoka.

U Požegi ništa novo. Sloga je još jednom bila sigurna na svom terenu a u 15. kolu je svoje oružje pred 200 gledalaca položila Mokra Gora, 3:0. Tokom svih 90 minuta gol gostiju je visio u vazduhu pa na kraju mogu da budu zadovoljni što u Zubin Potok nose samo tri gola. Slobodan Stašević trener Mokre Gore  izveo je ekipu u sastavu: Đorđević, Gvozdenović, Izberović, Škrijelj, Milojević, Milošević (Jolović 71′), Voštić, Sadović (Milosavljević 46′), Živić (ž), Drobnjak i Stević (Bešović 46′). Na drugoj strani Aleksandar Petaković nije mogao da Računa na Vlašića i Stanića pa je njegova ekipa izgledala ovako: Glintić, Kolarević, Cerović, Nikolić, Filipović (ž), Glišović, Tasić, Stevanović (Kilibarda 57′), Jovanović (Martinović 78′), Plazinić i Golubović (Gajić 82′). Utakmicu je sudio Miroslav Jokić iz Šapca a pomagali su mu Lozničani Nemanja Vučićević i Nikola Čotrić.

Sloga rutinski savladala Mokru Goru 3:0

Na samom početku utakmice činilo se da će gosti biti malo tvrđi orah jer su nešto i igrali ali kako je utakmica odmicala domaćin je preuzimao inicijativu pa već u 15. Minutu Golubović ne koristi prvu priliku za svoju ekipu kada je izbegao ofsajd zamku na pas Stevanovića, doduše isuviše iskosa pa je lopta posle njegovog udarca završila u spoljnom delu mreže.Nakon tog promašaja Sloga dolazi do prednosti. Lopta je bila na desnoj strani kod Kolarevića, pa kod Golubovića da bi na njegov centrašut završila na nozi Plazinića koji je sa pet metara zakucava pod prečku. Bio je to 9. Plazinićev gol u ovoj sezoni. Mogao je Plazinić ubrzo da poveća prednost svoje ekipe kada ga je Kolarević pogodio u glavu ali Plazinić nije pogodio mrežu već je loptu poslao pored gola.

Što nije uradio Plazinić uradio je Tasić u 26.minutu. Stevanović je izveo korner sa desne strane, Tasić je ostao sam kao duh i preciznim udarcem glavom savladao nemoćnog Đorđevića za sigurno vođstvo Sloge od 2:0.

Imala je Sloga dve prilike da postigne i treći gol na ovoj utakmici ali su Jovanović u 38. i Golubović pola minuta kasnije bili neprecizni. Jovanović je šutirao pored leve a Golubović pored desne stative. Jedan od najlepših poteza na utakmici viđen je u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Jovanović pronašao Plazinića na desnoj strani, napadač Sloge namešta loptu u prijemu i volej udarcem pogađa okvir gola, ali je sve odličnom intervencijom ulepšao Đorđević. I to nije bilo sve od prilika u prvom poluvremenu jer je Golubović na pas Jovanovića bio u lepoj prilici da poveća prednost svoje ekipe ali je Đorđević još jednom bio na visini zadatka.

Stašević je izvršio dve izmene na poluvremenu kada je iz igre izveo Stevića i Sadovića a na teren poslao Bešovića i Milosavljevića kako bi njegova ekipa pokušala nešto konkretnije u nastavku, ali Sloga je ponovo bila mnogo bliža postizanju gola. Raspoloženi Jovanović je sve sam uradio, prevario sve svoje pratioce da bi ga na kraju faulom zaustavio Škrijelj.  Pošto je to uradio u svom šesnastercu Jokić je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Plazinić i ne bi bilo u redu da se kaže da njegov udarac nije bio precizan jer je lopta pogodila stativu, a 100% je teže pogoditi stativu nego gol.

U 59. smo videli brz kontranapad domaće ekipe kada je Golubović proigrao Jovanovića a mladi napadač Sloge nije imao sreće da se upiše u listu strelaca.

Prvu odličnu priliku na utakmici gosti su imali u 67.minutu. Odlični Drobnjak je spojio sa golom Milosavljevića a rezervista Mokre Gore to ne koristi pa je ostalo 2:0.

Plazinić je pri izvođenju penala pogodio stativu a posle njegovog kornera u 70. minutu Glišović je pogodio prečku. Na isteku 77. minuta Mokra Gora je imala dobar pokušaj preko Voštića a Glintić je dobro intervenisao da bi Sloga u narednom napadu došla do svog trećeg gola. Plazinić je povukao kontranapad, dugo je nosio loptu a onda iskoristio igrača viška i proigrao Golubovića koji rešava pitanje pobednika u ovoj utakmici ako se to pitanje uopšte i postavljalo.

Pali su gosti na svim nivoima igre pa je Sloga imala još još jednu odličnu priliku ovoga puta u 82. minutu. Prvo je Kilibarada sve dobro uradio, Golubović se revanširao Plaziniću za asistenciju ali je Slogin špic još jednom bio kratak, odnosno neprecizan. Ređale su se šanse pa je do gola mogao i brzonogi Kilibarda u 86. minutu. Prošao je kao brzi voz pored štopera Mokre Gore a onda u padu pored Đorđevića loptu poslao pored gola.

Sloga pobeđuje kod kuće i traži bodove na strani kako bi ostala konkurentna za poziciju broj dva. Poslednja prilika za tako nešto biće gostovanje u Gornjem Milanovcu, novajliji u ligi domaćem Takovu. Izuzezetno bitna utakmica za Požežane jer posle toga ostaje još jedno kolo u ovom delu prvenstva na svom terenu protiv RSK-a iz Rabrova.