Rutinska pobeda (VIDEO)

IVANJICA – Fudbaleri Javor Matisa došli su veoma lako do svoje sedme pobede u ovom prvenstvu protiv neubedljive Bežanije.

Lakše nego što se očekivalo Javor Matis je došao do pobede protiv Bežanije. Oko 200 gledalaca koji su koji su prisustvovali ovom meču videli su dobar Javor Matis koji iz kola u kolo deluje sve ubedljivije a samim tim pitanje pobednika nije nijednog trenutka dolazilo u pitanje. Bežanija je igrala u sastavu: Šarenac, Stojanović, Šarac, Filipović, Parađina, Milovanović (Bogdanovski 46’), Dacić (Radočaj 46’), Bojić, Jovanović, Despotović i Zang (Jeremić 46’). Javor Matis neočekivano bez Josovića i Đogatoviića pa je Tufegdžić na gol postavio Jeveričića, desnu stranu su kontrolisali Đerić i Dolmagić (Amani 84’), štoperski par su činili Kolaković i Amanović, dok je Sević u paru sa Petkovićem bio levo. U sredini Cuckić, Milovanović (Maričić 64’) i Cvetković (Kuveljić 71’) i kao najistureniji Marković. Utakmicu je sudio Miloš Milanović a pomagali su mu Miodrag Zdravković i Ivan Blagojević. I odmah na startu vođstvo domaćih. Sve su lepo uradili igrači Javor Matisa, Cvetković je prebacio celu odbranu Bežanije, a gde je krenuo Šarac samo on zna. Dolmagić to koristi na najbiolji način i proigrava Petkovića koji rutinski trese mrežu za prednost od 1:0 Bio je ovo 9 pogodak za Petkovića u ovoj sezoni. Raspoloženi Sević je zapretio dva puta za manje od minut razmaka. Prvo je u 17. pogodio prečku, da bi u 18. posle solo pordora šutirao pravo u golmana Bežanije. Gosti po prvi put prete preko Bojića ali daleko od toga da je Jeveričić drhtao. U 38. je bilo 2:0. Odlična akcija Dolmagića i Đerića koju je Marković majstorski i sa dosta osećaja začinio golom. Lako i bez puno muke domaći su došli do kapitalne prednosti od dva gola razlike i bezbrižno otišli na odmor. Nezadovoljan igrom svog tima, tačnije Zenga, Milovanovića i Dacića, Stojanović vrši trostruku izmenu kada na teren ulaze Radočaj, Jeremić i Bogdanovski. Osetila se malo veća agresivnost kod lavova i to su krunisali golom u 53. minutu. Prvo je Filipović šutirao ka golu Javor Matisa, lopta se od odbrambenih igrača odbija u korner. Isti igrač je bio najbolji u skoku, a na njegovu asistenciju Despotović lako sa dva metra loptu sporvodi u prazan gol. I taman kada su gosti pomislili da mogu nešto više na scenu još jednom stupa Marković. Igrao se 55. minut kada je Dolmagić izuzetno kvalitetno poslao loptu iza leđa odbarne Bežanije a Marković u maniru vrhunskog golgetera postiže svoj drugi a za Javor Matis treći gol na ovoj utakmici. Pitanje pobednika, ako je ono uopšte i postojalo, rešeno je četiri minuta kasnije. Dolmagić je svoju dobru igru potvrdio golom, i to kakvim. Ono što je istina jeste da je Dolmagić želeo da centrira ali mu lopta prelazi preko noge tačno onako kako treba i od stative se odbija u gol za ubedljivo vođstvo od 4:1. Lepo je Dolmagić mislio u 64.kada je želeo da asistira Petkoviću a ovaj nije mogao do lopte. Jeremić se odlučio za udarac sa 20 metara, pravo u Jeveričića a na drugoj strani odlični Marković kreće sam protiv svih, dolazi do prilike za udarac, pored gola. Gosti su u 77. minutu postigli gol ali je on poništen zbog ofsajda. Još jednom je Jeremić sve odlično uradio, prevario sve svoje čuvare, a lopti se na putu ka mreži isprečila stativa. Odbitak Radočaj ubacuje u mrežu ali iz nedozvoljene pozicije pa je na kraju ostalo 4:1 za Javor Matis.

Javor Matis pokazuje odlike ozbiljne ekipe. Sve linije tima funkcionišu kako treba i tu snagu iz kola u kolo osećaju njihovi protivnici. Kroz mirnu igru, iz minuta u minut lome protivnika čekajući bilo kakav kiks, a onda sledi egzekucija. Ovo je drugi put za kratko vreme da Ivanjičani svojim protivnicima daju četiri gola pred svojim navijačima a zanimljivo je da su Petković i Marković postigli 19 golova od 25 i Javor Matis je trenutno najefikasnija ekipa u ligi. U  narednom kolu Javor Matis gostuje u Dobanovcima domaćoj Budućnosti.