Rukometaši Vojvodine prejaki za Požežane

POŽEGA – U okviru 8. kola PLEJ-OFA Super rukometne lige Srbije,pred oko 1.000 gledalaca, lider na tabeli Vojvodina iz Novog Sada pobedila je u Požegi domaću Slogu sa 33:28 i tako zadržala vodeću poziciju na tabeli.

rk sloga vojvodinaPožežani nisu uspeli da ponove dobru igru iz prethodna dva kola, a Novosađani su se pokazali veoma moćni i pobeda ni jednog momenta nije dolazila u pitanje.

Rukometaši iz Novog Sada su kontrolisali rezultat tokom celog susreta, a već u 18. minutu vodili su sa sedam golova prednosti -12:5. Požežani su od tog perioda zaigrali nešto bolje pa su do kraja poluvremena smanjili razliku na samo četiri gola (12:16). Najveću razliku od osam golova (19:27) gosti su ostvarili sredinom drugog poluvremena i do kraja sačuvali visoku prednost – 28:33. Više od polovine golova postigli su levi i desni bek Jovanović (9) i Orbović (8), koji su sjajno širili igru i pravili višak krilnim igračima.
Tako su Novosađani ostvarili i šestu uzastopnu pobedu i dva kola pre kraja prvenstva zadržali lidersku poziciju na tabeli. U narednom kolu će dočekati subotički Spartak Vojput (nedelja 18 sati) kada će pokušati da naprave još jedan korak bliže osvajanju četvrte uzastopne šampionske titule.
Stanje na tabeli: Vojvodina 13, Metaloplastika 13, Partizan 8, Spartak Vojput 7, Sloga 3, Crvena zvezda 2 boda.
U 9. kolu, u nedelju sastaju se: Požega: Sloga – Partizan (Beograd), Novi Sad: Vojvodina – Spartak Vojput (Subotica) i Šabac: Metaloplastika – Crvena zvezda (Beograd).
Izvor: Infoera