Rukometaši Sloge pobednici KUP-a

POŽEGA – Rukometaši Sloge iz Požege, osvojili su KUP Srbije, grupe zapad, pobedivši Radnički 1964 iz Kragujevca rezultatom 41-34.

Sloga je ovom pobedom zapečatila uspehe za ovu polusezonu: nastavak takmičenja u Čelendž kupu, ali i nastavak takmičenja u plej ofu u prvoligaškoj konkurenciji. Imajući u vidu da se Sloga tek nešto više od godinu dana takmiči u Super ligi, uspeh koji je doneo ovo osvajanje KUPa, mada, po mnogima očekivan, ipak, na još jedan način  potvrđuje da je ovaj tim zasluženo u društvu najboljih.

I pored želje i motivisanih Kragujevčana  od samog početka utakmice videlo se da je Sloga opravdano favorit u ovoj utakmici, te je stekavši prednost već u prvim minutama, načinom , stilom i prepoznatljivom kolektivnom igrom  nagovestila jedino pitanje: sa koliko golova razlike će pehar KUPa ostati u Požegi. Daleko od toga da je utakmica bila laka, jer borbeni gosti nisu gubili nadu sve do sredine drugog poluvremena, ostajući na rastojanju tri do četiri gola razlike. Od četrdesetog minuta Požežani kao da stavljaju tačku na ovo dvoumljenje gostiju i demonstriraju na parketu lekciju iz rukometa. Treba imati u vidu da je trener Savić u ovom delu dao priliku  i igračima sa manjom minutažom na terenu , pa su golove zabeležili i Jestrović i Marjanović. Golmani domaćeg tima, Dimitrijević i Gemaljević takođe su, kao i do sada bili na visini zadatka.

Najefikasniji u timu Sloge bio je Ivan Vokši sa 8 postignutih golova, dva više od Mladena Krsmančića i Miroslava Marjanovića. U ekipi Radničkog 1964 najefikasniji je bio Radenović Branislav sa 9 postignutih golova.

Pored klupskog  pehara, priznanje za najboljeg igrača finala Kupa dobio je Mladen Krsmančić.

Sloga: Stevanović 1, Jaćimović, Krsmančić 6, Gemaljević, Knežević, Pavlović 3, Spasić 3, Vokši 8, Janićijević 5, Gojković, Vladisavljević, Jestrović 4, Milićević 5, Dimitrijević, Marjanović 6.

Radnički 1964.: Bogićević, Blagojević, Đukić 2, Stošić 3, Dobrosavljević 1, Radivojević 4, Ilić 3, Radenović 9, Stanojev 5 , Sretenović, Poskurica 4, Jovanović, Barjaktarević.

Sudije: Radeljić Srđan i Vučetić Milan iz Arilja.