Rukometaši Sloga u eliti

POŽEGA – Rukometaši Sloge savladali su, na svom parketu, Vrbas Carnex, rezultatom – 37 : 18. Meč je igran u okviru 18. kola Super B lige. Požežani su prvi na tabeli sa 33 boda. Sledećeg vikenda je pauza u prvenstvu, a za 15 dana Sloga gostuje u Zubinom Potoku, gde se sastaje sa domaćom Mokrom Gorom.

Pobedom nad Vrbasom, rukometaši Sloge su, četiri kola pre kraja šampionata, obezbedili plasman u elitni rang takmičenja. Od samog starta utakmice, igralo se po „notama“ domaćeg tima. Požežani su konstantno imali prednost. Vrbas se „držao“ samo prvih desetak minuta, do rezultata 9 : 7. Nakon toga domaći se „odlepljuju“ i do poluvremena stvaraju dvocifrenu prednost. Na odmor se otišlo pri rezultatu – 21 : 11.
U drugom delu utakmice trener Sloge Slaviša Laković, daje priliku igračima sa manjom minutažom, što su oni u potpunosti iskoristili. Rezultat se konstantno povećavao, da bi na kraju Sloga imala plus 19 – 37 : 18. Bila je ovo utakmica zbog koje se dolazi na tribine. Obilovala je sjajnim akcijama, viđene su munjevite kontre, lobovi, „kokice“ i „cepelini. Navijači su uživali u svakom potezu i svojim bodrenjem pružali maksimalnu podršku svojoj ekipi. Publika je imala priliku da pozdravi i dvojicu debitanata u plavo belom dresu, golmana Gorana Rakovića (na dvojnu registraciju nastupa za Priboj) i beka Ognjena Mrdakovića, koji su pokazali da imaju kvalitet. Sloga je dominirala u svim segmentima igre, od odbrane do napada, što je u potpunosti razvejalo nade gostiju i njihovu igru razbilo u paramparčad. Pogotovo se to odnosi na drugih trideset minuta kada su rukometaši Vrbasa samo sedam puta zatresli mrežu požežana. Sjajnu partiju, pružili su domaći golmani Jezdimirović i Raković, sa 14, odnosno 8 odbrana. Što se golmana na drugoj strani tiče, može se reći da nisu imali svoj dan. Juraković je zaustavio sedam udaraca, a Đukić samo jedan. Najefikasniji na utakmici bili su Pavlović i Laković, kod Sloge, sa po devet golova. U dresu Vrbasa, bolji od ostalih bio je kapiten Karanović, koji se četiri puta upisao u strelce.
Sledeće sezone u Požegi gledamo najbolje srpske timove! Ovo je najveći uspeh u istoriji požeškog rukometa ali se svi nadaju da se na ovome neće stati.
Za Slogu su nastupili Raković (8 odbrana), Milićević 1, Žarković, Jovanović 3, Vučićević, Laković 9(2), Krsmančić 5, Grujičić, Pavlović 9, Andrejević 3, Stevanović, Mrdaković 1, Petrović, Gojković 6, Jezdimirović (14 odbrana)
Za ekipu Vrbasa Karanović 4, Klasan 2, Samardžić 1, Kilibarda Martin, Bosančić 1, Grozdanović 3, Juraković (7 odbrana), Vojčić 1, Šajin 3, Đukić (1 odbrana), Kilibarda Matija 2.