Put sve kraći, a sve teži (VIDEO)

POŽEGA – Pobedom nad Jedinstvom 2:1  Sloga je došla na korak od plasmana u Prvu ligu Srbije.

Ovo je bila možda i najteža utakmica u ovom prvenstvu jer su Ubljani u Požegu doputovali rasterećeni što znači spremni na borbu svih 90 minuta. Kao i svi drugi protivnici Sloge i današnji je imao motiv više i za njega se borio žestoko, do poslednje kapi znoja što je sasvim legitimno. Veroljub Dukanac trener Jedinstva za ovaj meč nije mogao da računa na Kojića i Radivojevića koje je klub svesno žrtvovao zbog baraža za plasman u Omladinsku ligu Srbije protiv Užičke Slobode, pa je Jedinstvo igralo u sastavu: Jovanović, Lukić, Sajić, Andrić (Jovanović 52′), Rajović, Radojičić, Ilić (Ljubičić 46′), Mijatović (Krstić 46′), Beljić i Popović. Jovan Nikitović bez ikakavih kadrovskih problema: Glintić, Marjanović, Vlašić, Nikolić, Jevremović (Glišović 46′), Stanić, Ristić, Đukić, Stojaković (Lakićević 84′), Plazinić i Kilibarda (Božić 59′). Utakmicu je sudio Aleksandar Živković, pomagali su mu Milan Minić i Oliver Popović svi iz Niša. Od samog starta gosti pokazuju da će biti tvrd orah i da će skupo prodati svoju kožu. Svaki start bio je jak, u svakom duelu je prštalo. Zatvorili su svoje prilaze golu znajući odakle vreba najveća opasnost a napad su bazirali na dugim loptama prema Popoviću koji je vodio žestoke duele, kako na zemlji tako i u vazduhu. Sloga nije pronalazila način kako da se suprotstavi takvoj igri i teško su dolazili do bilo kakve prilike za postizanje gola. Pokušao je Plazinić posle solo prodora u 6. minutu kada njegov udarac završava daleko van okvira gola, kao i Kilibarada u 18. Odlično je prošao po levoj strani ali nije na isti način priograo Đukića pa nije bilo opasnosti po Jovanovića. I onda u 21. minutu erupcija oduševljenja na izuzetno dobro popunjenim tribinama stadiona u Požegi. Stanić je dobio loptu u protivničkoj polovini, najbolje što je mogao spojio sa golom Đukića a ovaj rutinski vara Jovanovića za vođstvo svoje ekipe. Nije dugo trajala radost domaćih. Prvo je Beljić bio jači u duelu sa Jevremovićem, lopta odlazi na desnu stranu do Lukića pa onda do Popovića. Nije to bio toliko opasan udarac ali Vlašić koji prvi dolazi do te lopte nespretno interveniše i šalje je u sopstvenu mrežu. Blagi šok za sve prisutne na stadionu trajao je 5 minuta. Onda je Stojaković izveo korner, gosti se za trenutak brane, Kilibarda vraća loptu u šesnaesterac gde je Plazinić smiruje za Ristića posle čijeg udraca završava u donjem desnom uglu Jovanovićevog gola. I opet se ušlo u rastrzanu igru bez ikakvih uzbuđenja pa se na odmor otišlo rezultatom 2:1. Dukanac je u prvih sedam minuta drugog poluvremena izvršio sve tri izmene. Od 46. bonus igače  Ilića i Mijatovića zamenili su Krstić i Ljubičić dok je od 52. na teren ušao Jovanović umesto Andrića. Nikitović je u svlačionici ostavio nervoznog Jevremovića a umesto njega pored leve aut linije je stao Glišović. Osećao se veliki pritisak na igračima Sloge kojima je u glavi bila samo jedna misao, kako sačuvati stečenu prednost. Mnogo grča u igri i straha od kiksa učinio je da nema mnogo kreativnosti pa se i u nastavku nastavilo tamo gde se stalo u prvih 45 minuta. Bez prevelikih uzbuđenja i prilika. U 50. minutu beležimo sasvim solidan udarac Ristića i malo slabiji Krstića par minuta kasnije. Gosti su tokom svih 90 minuta bili žustriji, svaki start je bio na ivici prekršaja i tako su pokazali zbog čega je njihova odbrana druga po snazi na srpskoligaškom zapadu. Igralo se sa mnogo prekida, mnogo odugovlačenja što je stvaralo nervozu kako na terenu tako i na tribinama. Kako se bližio kraj igračima Sloge noge su bile sve manje ali im je srce bivalo sve veće. Kada je istekao 90 minut i kada je četvrti sudija Borisavljević pokazao da će se igrati još šest minuta nastalo je opšte nezadovoljstvo na tribinama. I umalo da se igračima Sloge sve olupa o glavu u trećem minutu nadoknade. Loptu je pred gol Sloge poslao Jovanović, Božić nije reagovao kako treba što se reflektovalo i na Vlašića, ali na njihovu sreću Krstić šutira veoma neprecizno. Odgovor na Krstićevu priliku daje Plazinić minut kasnije, kada je sve sam uradio i na kraju šutirao u okvir gola, a Jovanović sigurnom intervencijom dolazi do lopte. Na zadovoljstvo navijača i igrača Sloge nije bilo više vremena za nešto više pa je požeški srpskoligaš upisao svoju 24. pobedu.

Ako pogledamo sve utakmice koje su do sada sudile superligaške sudije Živanović je bio najlošiji. Dozvolio je oštriju igru, gostima oprostio neke startove i pokazao im samo jedan žuti karton naspram tri domaćim igračima. Po prvi put je sudijska trojka teren napustila ispraćena zvižducima što dovoljno govori o njihovom učinku. Nijednog trenutka nisu uticali na igru ali su svojim odlukama unosili veliku nervozu kod igrača. Do kraja je ostala još samo jedna utakmica, i to na vrućem terenu u Priboju. FAP još uvek nije obezbedio opstanak iako je slavio u Valjevu i njihov opstanak kao i Slogino prvo mesto staje u narednih devedeset minuta.