Pukla stotka u Valjevu

VALJEVO – Košarkaši Slobode iskoristili su priliku koja im je pružena i iz Valjeva donose prva dva boda u ovoj sezoni.

Kako su i najavljivali  košarkaši Slobode su bez straha otputovali u Valjevo i pred 500 gledalaca savladali domaći Metalac rezultatom 100:80 (24:15; 24:30;26:14;26:21). Budućnost u kadrovskim problemima od poečtka sezone, doživeli su dva poraza na startu svih takmičenja i određene nade su polagali u povratak Đukana Đukanovića što se na kraju pokazalo kao nedovoljno za raspoložene Užičane. Od samog početka Sloboda je sa startnom petrokom Abrams, Hristov, Crnić, Čomagić i Marić pokazala svoje ambicije. Već u drugom minutu je bilo 10:2 da bi na kraju prvog perioda Sloboda imala prednost +9 (24:15). Metalac se budi na trenutak i u drugoj četvrtini. Iako je Sloboda u 12.minutu imala +12 (31:19) Valjevci prave seriju 8:0 i stižu na -4. Užičani su kako tako držali tu prednost ina poluvreme otišli sa skormnih 48:45. U nastavku utakmice dolazi do izražaja duže klupa Slobode, možda i bolja pripremljenost igrača iz Užica tako da nije bilo problema da utakmicu privedu kraju, sa ubedljivih 20 poena razlike (100:80). Kod Slobode su svi igrači upisali minutažu ali nisu se svi upisali u listu strelaca. Kovačević i Kazarnovski su ostali bez poena a Nikola Hrostov je pokazao da će biti više od pojačanja u ovoj sezoni sa 20 koševa (4/4 za dva, 4/7 za tri poena). Pored njega dvocifreni su bili i Crnić 11, Kadiri 14, Abrams 16 i Čomagić 14. Sloboda je popravila šut sa linije slobodnih bacanja pa je u večerašnjoj utakmici imala procenat 76%(16/21). I skokovi su bili na strani Užičana 38 u odnosu na 28 Valjevaca, kao i asistencije 28:17. Najefikasniji u redovima Metalca bio je Đukan Đukanović sa 21 poenom, pratio ga je Nerandžić sa 16 dok je Lucas Edvards Doyle ubacio 13. Sve u svemu čista pobeda Slobode a u sledećem kolu u Užice stiže OKK Beograd.