Prvi poraz pred domaćom publikom

UŽICE – Sloboda je u 10. kolu II muške lige poražena od Pirota 68:77 (13:16; 20:23; 17:22; 18:16)

U prvoj četvrtini viđena je ravnopravna borba dve ekipe, koje su u prvih devet kola ostavrile skor od šest pobeda i tri poraza. Smenjivale su se u vođstvu i po tome se moglo videti da će 300 gledalaca gledati naizvesnu utakmicu. Sloboda je uglavnom jurila rezultat i tokom prve deonice stizala i prestizala što nije bilo dovoiljno da prvih deset minuta reši u svoju korist jer je u poslednjem napadu Rašić pogodio za tri poena i tako na semaforu postavio rezultat 13:16. U nasravku su domaći anulirali prednost gostiju jer su preko Nikolića i Kneževića napravili mini seriju 4:0 da bi se nakon toga igralo koš za koš, sve do rezultata 31:29 kada je ponovo Rašić bio precizan za tri poena i od tada je prednost konstantno na strani Piroćanaca. Na kraju su i drugu četvrtinu rešili u svoju korist, 20:23 i na poluvremenu je bilo 33:39.
Drugo poluvreme je pokazalo da je iskustvo na strani gostiju što su oni vešto koristili pa su u 24. Minutu stekli dvocifrenu prednost, 46:35 a razlika je do kraja četvrtine išla i na +13 u 29.minutu 48:61. Poslednju deonicu je dobila Sloboda ali nedeovoljnom razlikom da stigne i prestignu goste koji su pokazali da su u ovom trenutku bolja ekipa. Rutinski su utakmicu priveli kraju i zasluženo slavili 77:68.
Kod Slobode su se istakli Đurić sa 10, Pašajlić 14, Anđić 13 i Koprivica 13 poena dok su kod ekipe Pirota najefikasniji bili Danilović sa 23 i Rašić sa 22 poena. Pirot je u ovoj utakmici imao devet skokova više, čak 13 u napadu naspram Slobodinih 5. U izgubljenim loptama vodila se mrtva trka, 16:15 u korist Slobode, a statistika kaže da su gosti imali tri asistencije više, 15:12.
U sledećem kolu Sloboda gostuje Moravi iz Vladičinog Hana, koja je poslednja na tabeli sa samo jednom pobedom i 9 poraza.