Proleter – Zlatibor 100:94 (24:25,21:21,30:18,25:30)

ZRENJANIN – Nisu uspeli košarkaši Zlatibora da nastave seriju pobeda i  poraženi su u Zrenjaninu od domaćina Proletera.

.Jako malo je, međutim, nedostajalo da ishod ovog susreta bude i drugačiji.Nedovoljna čvrstina u igri, veliki broj izgubljenih lopti (čak 19), loš skok pod svojim obručem i slab šut za tri poena(2/12) doveli su poraza. Domaćin je za tri poena šutirao (10/33), izgubio je 10 lopti i ostvario 13 ofanzivnih skokova.Lalić, Subotić i Vukosavljević su bili jako raspoloženi i precizni, a kod Čajetinaca niko nije u potpunosti ispratio odličnog Marića(27 poena).
U prvom poluvremenu Zlatibor je bio u minimalnom ali konstantnom vođstvu , koje je na sedam minuta do odmora iznosilo šest poena (25:31) ali je posle dvadeset minuta igre bilo samo poena prednosti (45:46).Dosta poena na obe strane i dosta loša igra u odbrani.
Treći period je i odlučio pobednika ove utakmice jer ga je domaćin dobio sa čak 30:18.Pred poslednjih deset minuta Proleter je vodio sa 75:64, ali je zonska odbrana Zlatibora omogućila nekoliko kontra napada i prilazak na samo dva poena zaostatka 77:75.Tada dolazi i do možda odlučujućeg detalja na utakmici , kada posle neuhvaćene lopte pod svojim košem ,Petronijeviću sudije sviraju namernu ličnu grešku a domaćin posle dva realizovana slobodna bacanja postiže i trojku i vraća prednost.
Još jednom je Zlatibor ima šansu za preokret ali je pri rezultatu 87:85 ,Vasić promašio za tri poena a zatim Smolović nije iskoristio dva bacanja.Trojka Lalića za 96:88 bila je faktički kraj susreta.
Zlatibor sada ima skor od sedam poraza i osam pobeda, a u idućem kolu u Čajetinu dolazi vodeća Plana.
U Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, pred 250 gledalaca meč su sudiji Pavlica, Nedeljković i LJubić.
Proleter: Lalić 23, Sucov3, Subotić 20, Blanuša, Vico, Mihajlović, Vukanović, Martinović 9, Rajanović 2, Nikolić 7, Vukosavljević 20, Božović 16
Zlatibor: Tmušić, Peković 6, Numanović 5, Vasić 16, Petronijević 6, Majstorović,Đuričić,