Proleće započeli porazom (VIDEO)

PRIBOJ – U  utakmici 23. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Zlatibora loše su otvorili prolećni deo sezone, poraženi su od Radničkog 1923 (1:3). Utakmica je zbog loših uslova za igru na „Švajcariji“ odigrana u Priboju.

Kragujevčani su odlično startovali i poveli već u drugom minutu, kada je Stevan Kovačević uposlio Tomislava Todorovića, a zatim je lopta stigla  do Đorđa Maksimovića, koji je klizećim startom poslao u mrežu. Samo devet minuta kasnije vođstvo je udvostručio Mile Vujasin, lepim volej udarcem sa 20 metara – 2:0.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 51. minutu. Vujasin je opalio po lopti sa skoro 25 metara, a ona se odbila od stative do Maksimovića, kome nije bilo teško da je drugi put sprovede u mrežu. Jedini pogodak za Zlatibor postigao je Milan Milanović, u 80. minutu, iskoristivši smušenost u odbrani gostiju posle kornera.

Ovim trijumfom izabranici trenera Dejana Nikolića revanširali su se Zlatiboru za poraz iz prvog dela sezone (2:0), a pritom su prišli četvrtoplasiranim Zlatiboru na samo četiri boda zaostatka.

U narednom kolu, koje je na programu već u nedelju, Zlatibor gostuje u Novom Pazaru, koji je na prolećnoj premijeri  podelio bodove na gostovanju beogradskom Sinđeliću.