Presušila Jošanica (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je najubedljivijom pobedom u ovom prvenstvu golovima Plazinića i Jovanovića savladala Jošanicu iz Novog Pazara 2:0.

Sloga je sa novim trenerom dočekala možda najprijatnije iznenađenje u prvih sedam kola, Jošanicu iz Novog Pazara. Najefikasnija ekipa u ligi sa 13 pogodaka u Požegu je stigla sa namerom da zatvorenijom igrom pokuša da neutrališe sve napade domaćina a onda da pokušaju nešto više iz kontranapada. Gosti iz Novog Pazara koje sa klupe predvodi Kenan Kolašinac nastupili su u sastavu: Dizdarević, Marovac , Brunčević, Mujanović, Ibrahimović, Džamović, Delimeđac (Milošević 75′), Marukić, Ličina (Hajrović 88′), Smajović, Sead Hadžibulić (Semin Hadžibulić 88′). Dragiša Žunić koji je Slogu preuzeo pre tri dana nije mnogo menjao u odnosu na Nikitovića, nije mogao da računa na povređenog Stojakovića pa je njegova ekipa izgledala ovakao. Glintić, Marjanović, Vlašić, Nikolić, Janjić, Nedović, Stanić (Protić 83′), Danilović ( Božić 63′), Đorđilović ( Đorđe Jovanović 75′), Đukić i Plazinić. Utakmicu je sudio Uroš Vuković iz Kragujevca, pomagali su mu sugrađani Marko Živković i Nikola Obradović. Utakmicu je pratilo oko 300 gledalaca a od samog početka utakmice kod igrača Sloge osetilo se malo više energije što se videlo kroz preuzimanje inicijative i konstantno držanje lopte na protivničkoj polovini. Već u sedmom minutu Đorđilović, koji je prekomandovan bliže protivničkom golu, kreće u solo akciju, lepo je prošao par igrača Jošanice ali je na kraju preterao pa nije došlo do kvalitetnije završnice. U 11. lepa akcija Marjanovića i Đukića da bi Plazinić na kraju kasnio kao japanski vozovi na godišnjem nivou, sekundu, što je bilo dovoljno da ne uputi udaradc ka golu. Još jednom su odlično kombinovali na sredini terena igrači Sloge tačnije Danilović, Đukić i Plazinić da bi na kraju začetnik ove akcije bio daleko od dobre završnice. Pokušao je Stanić udarcem sa 16 metara, pravo u Dizdarevića. Najbolju priliku u dotašanjem delu utakmice imao je napadač Sloge u 25. minutu. Đukić se prvo premišljao pa doturio loptu do Plazinića koji šutira ali su reagovali odmbrambeni igrači Jošanice i poslali loptu u korner. Đukić je sam sebi stvorio priliku za udarac, gađao je bliži ugao protivničkog gola gde je bio Dizdarević. Poslednju priliku u prvom poluvremenu beležeimo po isteku 45.minuta. Gosti su izveli prvi korner na utakmici, izgubili loptu pa je Danilović krenuo u kontru što je video Plazinić. Gurnuo je loptu u prostor, možda ne tako duboko da se Danilović što kasnije sretne sa njom, već mnogo ranije što mu je smanjilo mogućnost bolje pozicije ali i pored toga mladi Danilović je sasvim solidno završio tu akciju posle koje je usledio poslednji zvižduk Vukovića u prvih 45 minuta. Drugo poluvreme počinje odličnim udarcem 4.05 Smajovića. Hadžibulić mu je spustio loptu glavom, usledio je poluvolej a Glintić pokazuje sve svoje kvalitete. Uzvratio je u 59. Nedović udarcem sa 25 metara a Dizdarević kao i u prvom poluvremenu ništa ne rizikuje i loptu boksuje u korner.  Samo što je ušao u igru sedamnaestogodišnji Đorđe Jovanović je pokušao glavom, preslabo za postizanje gola a minut kasnije Dizdarević je zamalo kardinalno pogrešio ali se veoma brzo ispravio posle udarca Đukića 32.20. Od 34 79.minuta gosti ostaju sa igračem manje. Jovanović se strmoglavo sjurio ka golu Jošanice zaustavio ga je prekršajem Brunčević. Kako je već imao javnu opomenu iz prvog poluvremena Vuković mu pokazuje drugu pa potom put u svalčionicu.   Slobodan udrac je izveo Vlašić, preko živog zida ali i preko gola. Erupcija oduševljenja dolazi u 84. minutu. Stanića je zamenio Protić u 83. minutu a minut kasnije je napravio dar mar u odbrani Jošanice, onda igrački vratio ka penalu gde je bio Plazinić za rutinsku realizaciju i više nego zasluženo vođstvo Sloge. Kasnio je Nedović u 86.minutu kada je ispred njega intervenisao Dizdarević. Sloginu pobedu je potvrdio mlađani Đorđe Jovanović u trećem minutu nadoknade. Još jednom je Protić sve lepo uradio, proigrao Jovanovića koji golom kruniše svoju dobru igru i stavlja do znanja da se na njega mora ozbiljno računati u narednom periodu.

Svaka promena donese nešto novo, tako je i danas bilo sa ekipom Sloge. Nije imao Žunić ništa mnogo da promeni sve su to isti igrači ali dokazivanje novom  treneru donelo je više energije i volje za trčanjem. Danas je to bilo odlučno, jako i otresito  a da li će tako biti i u narednim kolima pokazaće već naredno gostovanje uvek nezgodnom Mihajlovcu.