Pregažene lale (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode iako oslabljeni savladali su odličnu ekipu Vojvodine i tako napravili pravu uvertiru za derbi protiv Zlatibora.

Pribojavali su se navijači Slobode utakimice protiv Vojvodine. Mlada, poletna ekipa koja u dosadašnjem delu prvenstva igra utakmice sa najviše poseda, vrši odličnu tranziciju, i njihov trener Filip Socek ima rotaciju svih 12 igrača. Na drugoj strani Lučić je bio bez Otaševića, Hristova, Abramsa i Ćubića, sa rovitim Čomagićem i Marićem i željom da njegovi momci ostvare četvrti trijumf u prvenstvu. Gosti su kasnili u Užice, što zbog vremenskih prilika, što zbog gužve na putu tako da su je zagrevanje bilo skraćeno i to se osetilo u njihovoj igri. Sloboda je to iskoristila na samom početku, povela 9:0 i njihova prednost je rasla iz minuta u minut.

Pred sam kraj prve četvrtine je bilo 27:16, ali je Berbakov trojkom u poslednjoj sekundi obezbedio pristojan minus svojoj ekipi 27:19. Sloboda je bila efikasna i drugoj četvrtini, igru su nosili raspoloženi Simić i Lovet, a odlično su ih pratili svi ostali igrači. Kada ekipa za poluvreme postigne 57 poena a primi 41 onda loše karike nema.

Treća deonice je donela fajtersku igru. Svaki napad je završavao košem, igra se nije prekidala i trčalo se non stop gore dole. Gosti su za 10 minuta napravili 5 faulova Sloboda samo 1, ni Lučić ni Socek nisu tražili nijedan tajm aut, pa je prštalo na sve strane. Sloboda je ušla u ritam Vojvodine i na kraju ovu četvrtinu izgubila 25:20.

Pokušali su gosti na sve načine da priđu što bliže, ali je Sloboda svaki put odbijala napad pa je na kraju zasluženo osvojila nova dva boda. Novo pojačanje Užičana Lovet Jr Markus Javaughn se pokazao kao pravi potez.

Spreman na igru u svakom smislu, da šutne, da asistira, da se bori. Postigao je 26 poena koliko je dao i Simić. Marić je ubacio 15 uz tri skoka a Čomagić 10 i 8 skokova. Kod Vojvodine se istakao Dželeković sa 31 košem a dvocifreni su bili još i Atanasov 17 i Anđušić 12.

U narednom kolu Sloboda na svom terenu dočekuje Zlatibor iz Čajetine, i to će biti derbi 10. kola košarkaške lige Srbije.